Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Usługi turystyczne Centrum turystyczne 2.0 (wizualizacja)

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Centrum turystyczne 2.0 (wizualizacja) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
wtorek, 16 lutego 2021 13:36

Ważna umowa dla turystyki podpisana! Na terenie Centrum Turystycznego nad Zalewem Brodzkim wybudowany będzie budynek z zapleczem administracyjno-gospodarczym, toaletami, natryskami, salą na szkolenia i tarasem widokowym. Na zdjęciu wraz z panią Marzeną Bernat – Wójt Gminy Brody: Grzegorz Bafia – wykonawca, Dorota Dyka Skarbnik Gminy Brody, Marcin Góźdź – Sekretarz Gminy Brody, Jacek Wójcik – kierownik referatu inwestycyjnego.Na wyższy poziom wzniesie się oferta Centrum Turystycznego nad Zalewem Brodzkim. Na potrzeby osób wypoczywających, wybudowany zostanie duży budynek, w którym dostępne będą nowe udogodnienia i usługi . W dniu 16 lutego, Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody podpisała umowę z wykonawcą.

Nowy budynek w Centrum Turystycznym nad Zalewem Brodzkim - wizualizacja jednej z elewacji.Nowy budynek będzie miał wymiary około 22 na 8 metrów i powierzchnię użytkową wynoszącą ok. 245 m2. Jego bryła idealnie wpisuje się w zbocze góry. W tak dużym obiekcie zmieszczą się porządne sanitariaty oraz natryski, z których będą mogli skorzystać osoby wypoczywające na parkingu dla kamperów. Będzie też pomieszczenie na kasy i zaplecze administracyjno-gospodarcze dla obsługi parku linowego, placów zabaw i innych atrakcji. Na piętrze przewidziana jest duża sala na szkolenia czy konferencje oraz taras z zachwycającym widokiem na Zalew Brodzki. Budynek zaopatrzony będzie w instalację fotowoltaiczną.

Marzena Bernat - Wójt Gminy Brody.„Nie mogę się doczekać kiedy ten budynek powstanie. Stanowi on zwieńczenie kolejnego etapu tworzenia centrum turystycznego. Nadal będziemy rozwijać naszą atrakcję bo możliwości wciąż są ogromne" – powiedziała Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody.

Wykonawcą budynku jest firma „GREI” Grzegorz Bafia z Kielc. Inwestycja jest kosztowna i rozłożona na etapy. Jej łączny koszt wynikający z umowy wynosi około 1,7 mln zł. Budowa budynku administracyjnego z węzłem sanitarnym w miejscowości Ruda ul. Panoramiczna będzie wykonywana w ramach projektu pn. "Rozwój potencjału endogenicznego poprzez wykorzystanie walorów turystycznych Zalewu Brodzkiego usytuowanego w Dolinie Kamiennej", który jest współfinansowany ze środków RPO WŚ na lata 2014-2020.

Planuje się, że zakończenie wszystkich prac nastąpi na początku 2022 roku. Gmina i wykonawca dołożą wszelkich starań aby budowa nie stanowiła zbytniego utrudnienia dla ruchu turystycznego.

Flaga Rzeczpospolitej Polskiej, Unii Europejskiej, Herb Województwa Świętokrzyskiego i logo Funduszy Unijnych.

Poprawiony: wtorek, 16 lutego 2021 15:20
 

Czy wiesz, że...

fascynacja-mprzy Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach dzaiałają cztery zespoły śpiewacze, dwie grupy taneczne oraz Gminna Orkiestra Dęta?