Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Stowarzyszenia

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Wsparcie projektu edukacyjnego "Społeczne Repozytorium Doświadczeń" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura   
czwartek, 24 września 2020 13:41

  Lubelskie Towarzystwo Edukacyjno-Naukowe realizuje projekt „Społeczne Repozytorium Doświadczeń" (www.srd.luten.edu.pl )  współfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności (NIW) ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 (FIO).

    Mottem przewodnim projektu jest indiańskie przysłowie „Nie daruj głodnemu ryby. Podaruj mu wędkę i naucz go łowić". W ramach projektuLuTEN stworzył pierwsze w kraju Repozytorium Doświadczeń (RD) - bibliotekę zestawów doświadczalnych z fizyki, informatyki i przyrody złożonych w walizki tematyczne, zróżnicowane ze względu na poziom kształcenia – od edukacji wczesnoszkolnej, aż po zaawansowane zagadnienia omawiane w szkole średniej. Walizki te możecie Państwo wypożyczać. Wśród zasobów znajdziecie Państwo nie tylko gotowe zestawy doświadczalne do wykorzystania wg własnego pomysłu, ale również przygotowane przez wykwalifikowaną kadrę gotowe scenariusze zajęć oraz materiały wspierające realizację zajęć. Zespół Projektowy jest również przygotowany do przeprowadzenia nieodpłatnych zajęć z wykorzystaniem zasobów RD w placówkach wypożyczających zasoby RD.


   W ramach projektu w terminie od września do listopada nieodpłatnie możecie Państwo wypożyczać walizki RD i wspierać się ich zasobami w realizacji zajęć dla dzieci i młodzieży w wieku 6-18 lat. System rezerwacji walizek ZOSTAŁ JUŻ URUCHOMIONY. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą dostępną na stronie projektu srd.luten.edu.pl i składania rezerwacji.


   Informujemy również o rozpoczęciu naboru zgłoszeń do konkursu Aktywni Eksperymentatorzy. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów, którzy chcą pokazać innym jak realizują doświadczenia, mają okazję zgłosić swoje prace indywidualne lub zbiorowe w działaniu Aktywni Eksperymentatorzy. Wystarczy Wykonać doświadczenie i udokumentować ten proces: nagrywając krótki (do 30 s) film, lub wykonując zdjęcia (max. 6) z krótkim opisem (do pół str. A4),a następnie przesłać przygotowany materiał za pośrednictwem strony internetowej www.srd.luten.edu.pl.  Prace uczestników będą zasilały internetowe repozytorium aktywnych eksperymentatorów umożliwiając innym oglądanie przebiegu realizacji doświadczeń.

Załączniki do pobrania:
-Informacja

-Baner 1

-Baner 2

-Baner 3


_________________________________-
Tak ważna inicjatywa jest dedykowana głownie dla placówek edukacyjnych z terenu województwa lubelskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.
Prosimy o wsparcie inicjatywy edukacyjnej i upublicznienie informacji oraz przekazanie jej do placówek szkoleniowych.
Z wyrazami szacunku
Anna Kanadys
Kierownik Administracyjny projektu SRD

 

 

 

 

Czy wiesz, że...

kk3widziałaś(łeś) kiedyś budowlę z "płaczącego" piaskowca? Z takiego materiału zbudowany jest kościół w Krynkach.

elektronik sigara