sip

Jan Kita znów mistrzem świata! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki
wtorek, 11 września 2012 10:05

Jan-Kita-Tallin-minMieszkaniec Brodów - Jan Kita, wywalczył złoty medal na Rzutowych Mistrzostwach Świata seniorów w Estonii. Tym samym obronił złoty medal zdobyty przed rokiem w Czechach. Tegoroczne zawody odbyły się w Tallinie w dniach od 29 sierpnia do 2 września.

Medalista – reprezentant brodzkiego koła Polskiego Związku Wędkarskiego, zarówno  w kwalifikacjach, jak i w finale uzyskał po 95 pkt. na 100 możliwych. Rzuty w swojej koronnej konkurencji - skishu multiplikatorowym wykonał w czasie lepszym od Karela Koblihy z Czech (też 95 pkt.) i z wynikiem lepszym o 5 pkt. niż Steve Rajeff z USA - legenda światowego castingu, zdobywca największej ilości złotych medali.
Jan Kita startował w mistrzostwach świata tylko w dwóch konkurencjach. Oprócz wyżej wspomnianej, awansował do finału również w odległości multiplikatorowej oburącz ciężarkiem 18 gram. Nasz zawodnik rzucił w kwalifikacjach na odległość 113,96 m. ustanawiając nowy rekord Polski. W finale, nie udało mu się powtórzyć tego rezultatu i zajął VIII miejsce. Zwycięzcą w tej konkurencji był  Hiszpan Vincent Farran Vales. Na mistrzostwach świata wystąpili reprezentanci 20 państw z 4 kontynentów. Reprezentanci Polski zdobyli łącznie 10 medali.

Poprawiony: wtorek, 11 września 2012 11:52