Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Sport Tryumfy biegaczy LKB „Rudnik”

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Tryumfy biegaczy LKB „Rudnik” PDF Drukuj Email
Wpisany przez LKB "Rudnik", Mariusz Zawłocki   
piątek, 28 stycznia 2022 09:31

Podsumowanie sukcesów Ludowego Klubu Biegacza - "Rudnik" w 2021 roku. Zdjęcie grupowe z najbardziej znanym wychowankiem klubu - olimpiczykiem Mateuszem BorkowskimWywalczyli osiem medali mistrzostw Polski, uczestniczyli w 40 imprezach biegowych, współorganizowali najważniejszą imprezę lekkoatletyczną w województwie - tak można streścić 2021 rok w Ludowym Klubie Biegacza „Rudnik".

Biegacze wywalczyli aż pięć złotych medali mistrzostw Polski. Martyna Kantor zwyciężyła trzykrotnie, Międzygórzu, Karpaczu i w Bielsku-Białej. Stamtąd też, złoty krążek przywiózł Sylwester Lepiarz. Do swojej kolekcji, złoty medal dodał Piotr Jaśtal (Zakopane). W 2021 roku, brązowe medale wywalczyli także: Dariusz Sikora i Sylwester Dudek – prezes stowarzyszenia i trener. Kolejnym sukcesem było dwukrotne zwycięstwo drużynowe w klasyfikacji klubowej na mistrzostwach Polski w Krynkach i w Międzygórzu.

Podsumowanie sukcesów Ludowego Klubu Biegacza - "Rudnik" w 2021 roku. Zdjęcie założyciela i trenera - Sylwestra Dudka.Sukces to nie tylko medale

Drużyna Sylwestra Dudka liczy 60 osób, w tym 45 dzieci. Startują w kategoriach od U-16 do seniorów i masters. „Rudnik" startował w 40 imprezach takich jak mistrzostwa województwa, mistrzostwa makroregionu, mistrzostwa Polski, biegi ogólnopolskie i regionalne. Zespół ten współorganizował najważniejszą imprezę lekkoatletyczną w województwie świętokrzyskim – 17 PZLA Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich w Krynkach. Po raz 22 Przygotowali Międzynarodowy Bieg im. St. Staszica. Za te działania LKB „Rudnik" otrzymał wyróżnienie od Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. Drużyną opiekują się trzej trenerzy z licencją PZLA, wszyscy zawodnicy są zarejestrowani w PZLA w Warszawie. Treningi odbywają się w poniedziałki, środy i piątki od godz. 16.30 – 18.00 na stadionie w Brodach oraz w terenie. Ponadto, najmłodsi biegacze biorą udział w programie Ogólnopolskim (ośrodki lekkoatletyki).

Od wielu lat, gmina Brody wspiera finansowo LKB „Rudnik". Naszym lekkoatletom życzymy jeszcze większych osiągnięć w 2022 roku!

Podsumowanie sukcesów Ludowego Klubu Biegacza - "Rudnik" w 2021 roku. Zdjęcie grupowe biegaczy z mistroztw Polski w Krynkach.

Podsumowanie sukcesów Ludowego Klubu Biegacza - "Rudnik" w 2021 roku. Zdjęcie czterech biegaczy.Podsumowanie sukcesów Ludowego Klubu Biegacza - "Rudnik" w 2021 roku. Zdjęcie grupowe biegaczy.Fot.: LKB "Rudnik".

Poprawiony: piątek, 28 stycznia 2022 10:47
 

Czy wiesz, że...

szlakowskaz-mprzez teren gminy Brody wytyczono i oznakowano łącznie ok 136 km szlaków turystycznych: pieszych i rowerowych?