Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Sport "Rudnik" wygrał mistrzostwa Polski! (dużo zdjęć)

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

"Rudnik" wygrał mistrzostwa Polski! (dużo zdjęć) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
poniedziałek, 06 września 2021 12:49

Pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej wywalczyli sportowcy Ludowego Klubu Biegacza „Rudnik” – organizatora Mistrzostw Polski U16, U18, U20 w Biegach Górskich na Krótkim Dystansie. Ponad setka młodych sportowców ścigała się na trasie wytyczonej po rezerwacie „Skały w Krynkach”.Pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej wywalczyli sportowcy Ludowego Klubu Biegacza „Rudnik" – organizatora Mistrzostw Polski U16, U18, U20 w Biegach Górskich na Krótkim Dystansie. Ponad setka młodych sportowców ścigała się na trasie wytyczonej po rezerwacie „Skały w Krynkach".

Na początku, w kryneckim lesie zagrano Mazurka Dąbrowskiego ze względu, że jest to impreza ogólnopolska. - Dziękuję gminie Brody za wsparcie dla wydarzenia sportowego, które odbywa się w takim pięknym miejscu -powiedział ważny gość imprezy: Grzegorz Sobczyk Wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Jak co roku, do Krynek przyjechał Andrzej Puchacz – delegat PZLA do spraw technicznych. Obecny był także Leszek Kowalski Członek Zarządu Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki PZLA. Zawody rozegrano przy idealnej, słonecznej pogodzie.

O Tokio w Krynkach

Wielkie brawa otrzymał Mateusz Borkowski, który kibicował zawodnikom wraz z narzeczoną Anną Gryc. Nasz olimpijczyk rozpoczynał sportową przygodę na zawodach w biegach górskich. Chętnie odpowiadał na pytania dotyczące jego występu w Tokio. - Odbieram mój start bardzo pozytywnie. W półfinale objawił się problem zdrowotny. Okazało się że mam pękniętą kość w stopie. W najbliższych dniach jadę na badania lekarskie w tej sprawie - powiedział olimpijczyk. - Olimpiada to moje marzenie, wszystkim Wam tego życzę, doświadczyć na własnej skórze tej olimpijskiej otoczki, poznać tylu ciekawych ludzi. Moim celem jest kolejna olimpiada w Paryżu za trzy lata. Przygotowuje się także do Mistrzostw Świata w Portland.

Gminę Brody reprezentowała Marta Prokop – zastępca Wójta Gminy Brody, Janusz Adamus – Przewodniczący Rady Gminy w Brodach wraz z radnymi: Tomaszem Budzyniem, Dariuszem Łodejem, Andrzejem Jagiełą, Jerzym Banasikiem. – Cieszę się, że przyjechaliście do Krynek, skąd pochodzi nie tylko Mateusz Borkowski ale inny znany sportowiec: Rafał Wójcik – olimpijczyk z Sydney w 2000 roku – powiedział Janusz Adamus.

Następca Kubicy

Andrzej Puchacz podzielił się z nami niektórymi spostrzeżeniami co do biegaczy z całej Polski biorących udział w imprezie. - Maciej Lachowski z Bielska-Białej wygląda jakby się nie męczył biegnąć pod górę. Ma to chyba w genach. Jest porównywany do gwiazdy biegów górskich, Marcina Kubicy – powiedział delegat PZLA. W kategorii juniorek młodszych zwyciężyła Marlena Stokłosa (MKS-MOSM), która według wypowiedzi pana Puchacza, dopiero w tym roku zaczęła trenować biegi górskie.

Na pierwsze miejsce LKB „Rudnik" wśród drużyn złożyły się sukcesy m. in. złoty medal Jakuba Słomińskiego, drugie miejsce Maksymiliana Dziułko, trzecie miejsca Szymona Sierpnia i Dariusza Sikory. Wyniki pozostałych zawodników są do pobrania poniżej. W kategorii drużynowej, za gospodarzami imprezy, na podium uplasowały się ekipy LKS Zuza Running Team z Opoczna oraz MKS Halicz Ustrzyki Dolne. Wszystkim biegaczom gratulujemy sukcesów! Dużą pomocą w organizacji wydarzenia byli wolontariusze LKB „Rudnik" wraz z utytułowanymi biegaczami: Piotrem Jaśtalem i Sylwestrem Lepiarzem. Biegi w Krynkach przeznaczone były dla młodszych biegaczy dlatego ci mistrzowie Polski w nich nie uczestniczyli.

Wyniki za www.chronotex.pl:

Wyniki indywidualne

Wyniki drużynowe

 

Poprawiony: poniedziałek, 06 września 2021 13:04
 

Czy wiesz, że...

pudlingarniaw 1843 roku, w zakładzie metalurgicznym - tzw. pudlingarni oraz walcowni w Brodach pracowało 60 robotników? W ciągu roku przetapiano tu ok. 2 600 ton żelaza handlowego.