Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Sport 20 kilometrów na godzinę

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

20 kilometrów na godzinę PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
wtorek, 03 sierpnia 2021 10:51

XXII Międzynarodowy Bieg im. Stanisława Staszica w Brodach. Zdjęcie przedstawia jednego z biegaczy na trasie koło palm i plaży w Rudzie.- Taką średnią prędkość miał w przybliżeniu tryumfator XXII Biegu im. Stanisława Staszica – Andrzej Starżyński z Końskowoli (SMP Flowers UMCS Lublin). W zeszłym roku także był najszybszy na dziesięciokilometrowej trasie nad Zalewem Brodzkim. Drugi na mecie był Piotr Jaśtal z Domaszowic (Ludowy Klub Biegacza „Rudnik"). Na najniższym stopniu podium stanął Kamil Czarnecki ze Skarżyska-Kamiennej (Czarnecki Run Team).

Wśród kobiet tryumfowały: Basia Przeworska z Łącznej (Czarnecki Run Team), Barbara Sobczyk z Katowic (Grupa Biegowa NDI) i Manterys Danuta z Krakowa (AZS AWF Kraków Masters).

Biegi symultaniczne

Przed biegiem głównym, wszyscy śledzili bieg półfinałowy Mateusza Borkowskiego – wychowanka LKB „Rudnik". Choć nasz olimpijczyk nie zakwalifikował się do finału, to i tak otrzymał silne wsparcie od kibiców. Przed startem, wszyscy minutą ciszy uczcili niedawno zmarłego biegacza – Bogdana Dziubę ze Stalowej Woli. Miał 47 lat, wielokrotnie startował w brodzkiej imprezie biegowej, był medalistą Mistrzostw Polski w biegach na dystansie 1000m, 1500m i 3000m.

Wsparcie samorządów

Na spotkanie przybyli przedstawiciele samorządów wszystkich szczebli: Andrzej Pruś – Przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Dariusz Dąbrowski – Wicestarosta Powiatu Starachowickiego oraz Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody. Wymienieni ciepło się wypowiadali o organizatorach biegu z Sylwestrem Dudkiem na czele. Samorządowcy nie tylko mówili o wsparciu ale wcześniej również udzielili dotacji dla LKB „Rudnik". W bieżącym roku, Wójt Gminy Brody przyznała tej organizacji już łącznie 31 tys. zł. wsparcia. Dzięki dofinansowaniu zorganizowany był zarówno ten bieg jak i zbliżające się ważne wydarzenie – Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich na Krótkim Dystansie. Już dziś zapraszamy wszystkich na 5 września do rezerwatu „Skały w Krynkach".

Biegowe święto dzieci

Przed biegiem głównym, na bieżni ścigało się około pięćdziesięcioro młodych biegaczy. Najmłodsi mieli 8 lat a najstarsi 16. Zobacz wyniki rywalizacji.

Wyniki biegu głównego via chronotex.pl:

kategoria open

kategoria open - mężczyźni/kobiety

kategorie wiekowe

Fot. UG Brody oraz LKB "Rudnik":

Poprawiony: wtorek, 03 sierpnia 2021 12:01
 

Czy wiesz, że...

powst-styczna przestrzeni wieków mieszkańców dzisiejszych Krynek charakteryzowali się postawą patriotyczną? Brali oni czynny udział zarówno w Powstaniu Listopadowym jak i Styczniowym. Wieś była częstym miejscem postojów oddziałów. Serdeczność i pomoc ludności zostały podkreślone w pamiętnikach powstańczych.