Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Sport Prywatne życie Mistrza Europy (film)

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Prywatne życie Mistrza Europy (film) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
środa, 09 października 2019 07:22

mateusz-borkowski-mistrz-europy-lekkoatleta-marzena-bernat-wojt-brody-1minWójt Gminy Brody, w dn. 26 września spotkała się ze znanym biegaczem – Mateuszem Borkowskim. Marzena Bernat pogratulowała mu ogromnych sukcesów i podziękowała za to, że zawsze przyznaje się że jest z Krynek przez co również promuje gminę Brody. Sportowiec otrzymał od niej podziękowanie i przydatny prezent.

W tym samym dniu, Młodzieżowy Mistrz Europy oraz Mistrz Polski Seniorów w biegu na 800 m., specjalnie dla nas opowiedział przed kamerą o początkach swojej pasji, kryzysach jakie pokonał oraz o życiu prywatnym.

 

 

mateusz-borkowski-mistrz-europy-lekkoatleta-marzena-bernat-wojt-brody-2minObecnym celem jego treningów jest kwalifikacja do Olimpiady w Tokio. Z całego serca mu tego życzymy! Mateusz Borkowski, swoją lekkoatletyczną przygodę zaczynał w Ludowym Klubie Biegacza „Rudnik”. Od 2016 r. trenuje w Rudzkim Klubie Sportowym Łódź. Największe osiągnięcia ma w biegu na 800 m. Oprócz wyżej wspomnianych sukcesów, lekkoatleta trzykrotnie został Mistrzem Polski, wywalczył też srebrny medal w Mistrzostwach Polski. W ubiegłym roku był piąty na Mistrzostwach Europy w Berlinie. W biegu sztafetowym IAAF na Bahamach (2017r.) zdobył trzecie miejsce. W 2015 wywalczył m. in. brązowy medal na Mistrzostwach Europy w Eskilstuna (Szwecja). Wcześniej był drugi na Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży w Baku. Kamieniem milowym w karierze sportowej był zapewne złoty medal na Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy w holenderskim Utrechcie.

 

 

 

Wywiad z Mateuszem Borkowskim:

 

 

Poprawiony: środa, 09 października 2019 10:17
 

Czy wiesz, że...

powst-styczna przestrzeni wieków mieszkańców dzisiejszych Krynek charakteryzowali się postawą patriotyczną? Brali oni czynny udział zarówno w Powstaniu Listopadowym jak i Styczniowym. Wieś była częstym miejscem postojów oddziałów. Serdeczność i pomoc ludności zostały podkreślone w pamiętnikach powstańczych.