Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Sport Dobroczynny rajd po bezdrożach

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Dobroczynny rajd po bezdrożach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
czwartek, 14 grudnia 2017 12:19

oti-offroad-wertep-brody-4x4-mikolaj-DSC01289-minJuż po raz piąty odbył się w Brodach charytatywny rajd terenowy „Ogólnopolska Terenowa Integracja Dla Choinki 2017". Blisko sto załóg pokonywało malownicze trasy gminy Brody. Uczestnicy żywo komentowali jedno z wydarzeń rajdu. Samochód z Bliżyna zatonął podczas przeprawy przez rzekę Kamienną ale dzięki pomocy innych udało się go wyciągnąć.

Głównym celem zlotu była pomoc dla potrzebujących, licytowano przedmioty podarowane przez ofiarodawców. Akcję charytatywną wsparła Marzena Bernat – prywatnie oraz jako Wójt Gminy Brody. Gościom z całej Polski przekazano artykuły promocyjne o gminie. Pieniądze ze zbiórki przeznaczono między innymi na sprzęt AGD, materiały budowlane i paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin z gmin: Brody, Kunów i Zagnańsk, dofinansowanie zimowiska dla dzieci z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Stawie Kunowskim, wyposażenie polskiej szkoły na Ukrainie, zakup telewizora dla Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Starachowicach oraz zakup karmy dla zwierząt ze schroniska w Rudniku. Najcenniejszym przedmiotem w licytacji była tabliczka Macieja Zientarskiego, którą zdobył za ukończenie rajdu Camel Trophy w 1995 r. W poprzednim roku, trofeum to wylicytowało stowarzyszenie „Wertep Brody" ale w tym roku oddało je znów na aukcję charytatywną. Licytacja przedmiotu trwać będzie do końca tygodnia. Do tej pory zebrano już łącznie ponad 17 tys. zł na cele dobroczynne.

Na scenie w Brodach przyznano nagrody dla zwycięzców rajdu. W klasie turystycznej, pierwsze trzy miejsca zdobyły zespoły, którym przewodniczyli: Marcin Mroczek, Zbigniew Łata i Krzysztof Perlik. W klasie wyczynowej zwyciężył zespół Szymona Stodulskiego, Drugie miejsce zdobyła ekipa o nazwie Kornel Kornelloooczka a trzecie miejsce należało do zespołu Mirosława Trawińskiego. W klasie open zwyciężyły zespoły prowadzone przez Mariusza Sołtysiaka, Przemysława Wołoszyna i Sławomira Boczka.

Imprezę charytatywną zorganizowało Stowarzyszenie „Wertep Brody" oraz klub „Camp 4x4" z Małego Jodła w gminie Kunów.

 

 

Poprawiony: czwartek, 14 grudnia 2017 13:02
 

Czy wiesz, że...

w latach 1919-1954 wsie na naszym terenie należały do gminy Styków z siedzibą w Starachowicach? W 1952 roku gmina składała się z 12 gromad: Brody, Budy, Brodzkie, Dziurów, Jabłonna, Kuczów, Lipie, Lubienia, Michałów, Ruda, Skała, Styków i Styków Kolonia.