Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Sport Bieg wzdłuż Zalewu Brodzkiego (film, zdjęcia)

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Bieg wzdłuż Zalewu Brodzkiego (film, zdjęcia) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
środa, 16 sierpnia 2017 12:08

bieg-staszica-miedzynarodowy-gmina-brody-lkb-rudnik-026-minW Brodach, po raz osiemnasty odbył się Międzynarodowy Bieg im. Stanisława Staszica. Po pokonaniu ok. dziesięciokilometrowej trasy, pierwszy na metę wbiegł Sergii Okseniuk (czas: 29 minut 58 sekund). Tuż za nim byli: Oleksandr Barbaryka i Ivan Barbaryka. Wszyscy trzej pochodzą z Ukrainy i należą do Ludowego Klubu Biegacza „Rudnik" – stowarzyszenia, które zorganizowało imprezę.

Również w kategorii kobiet, podium należało do reprezentantek Ukrainy i klubu z Rudnika. Pierwsze miejsce zajęła Olesia Smowzenko. Za nią były: Tatiana Krawchenko i Liydmyla Shelest. W biegu wzięło udział 122 osób – w większości mężczyzn. Najmłodsi mieli szesnaście lat. Najstarszym biegaczem był Mieczysław Pikulski z Pińczowa, który pokonał dystans z czasem 57 minut osiem sekund. Przed główną rywalizacją, zorganizowano biegi dla dzieci. Niebawem podamy wyniki tych rywalizacji.
Imprezę dofinansowała Gmina Brody, Świętokrzyski Urząd Wojewódzki i Starostwo Powiatowe w Starachowicach. Instytucje te reprezentowali: Marzena Bernat Wójt Gminy Brody, Paweł Lubieniecki – Dyrektor Generalny Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Tomasz Margula – Przewodniczący Rady Powiatu. Otrzymali oni od organizatorów książki pt. „Pasja biegania” w których były m. in. zdjęcia z ubiegłorocznej imprezy. Pani wójt nie tylko wręczała puchary po zakończeniu biegu, ale wraz z wolontariuszami dekorowała wszystkich zawodników pamiątkowymi medalami. W organizację imprezy włączyło się również Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji ze Starachowic. Pracownicy tej firmy rozdawali na placu wodę i napoje.
W przeciwieństwie do ubiegłego roku, w czasie biegu było dość chłodno, co sprawiło że uczestnicy lepiej znosili wysiłek fizyczny.

 

Tabela wyników biegu głównego.

 


Biegi dzieci (fot. L.K.B. "Rudnik"):

 

Poprawiony: piątek, 18 sierpnia 2017 13:52
 

Czy wiesz, że...

kapl-dziurkatastrofalna powódż w 1903r. zniszczyła tamę i wszystkie urządzenia fabryczne w Brodach? Jedną z Konsekwencji kataklizmu był rozwój chorób, w tym malarii. Miejscowa legenda głosi, że epidemię powstrzymała interwencja św. Jana Nepomucena, którego figurę umieszczono w kapliczce we wsi Dziurów. Imię świętego nosi jedna z ważniejszych ulic tej miejscowości.