Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Sport Osiem miejsc medalowych w Zamościu

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Osiem miejsc medalowych w Zamościu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jan Kita, Mariusz Zawłocki   
piątek, 26 maja 2017 13:41

wedkarstwo-rzutowe-zamosc-Pawel-Kita-Jan-Kita-Stanislaw-Krolak-trener-kadry-narodowej-minW dniach 28 - 30 kwietnia zawodnicy z gminy Brody wzięli udział w Międzynarodowych Zawodach Rzutowych "Puchar Roztocza 2017". Były to pierwsze w tym roku zawody Pucharu Polski oraz Drużynowe Mistrzostwa Polski w wędkarstwie rzutowym.

Wędkarze należący do Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Brodach oraz Wędkarskiego Klubu Sportowego „Kiełb" Brody wystąpili w składzie (Jan Kita, Paweł Kita, Donata Żelazowska, Natalia Zaczek, Magdalena Serafin i Aleksandra Serafin). Aleksandra Serafin po raz pierwszy w życiu wygrała finał skisha muchowego, natomiast na trzecim miejscu znalazła się jej klubowa koleżanka Natalia, która finał skisha spinningowego zakończyła na 2 miejscu. W trójboju spinningowym w kategorii juniorek nasze zawodniczki zajęły drugie miejsce. W Pięcioboju juniorek Magda zajęła drugie miejsce, na czwartym miejscu znalazła się jej starsza siostra, a na piątym miejscu zmagania zakończyła Natalia Zaczek.

Donata Żelazowska w dwuboju multiplikatorowym zajęła drugie miejsce przegrywając jedynie z najbardziej utytułowaną zawodniczką w Polsce Magdaleną Kuzą. W kat. seniorów w dwuboju multi pierwsze dwa miejsca przypadły naszym zawodnikom, tym razem po raz pierwszy w swojej karierze najwyższe miejsce na podium zajął Paweł Kita potwierdzając swój wysoki poziom w tych konkurencjach (90/100 pkt.) i najdłuższa odległość zawodów (104,15m). Na drugim miejscu znalazł się Jan Kita (85/100 pkt.) i druga odległość całych zawodów (102,20m). wyprzedzając Janusza Paprzyckiego - aktualnego Mistrza Polski.

Wyjazd na zawody nie były możliwy bez wsparcia Gminy Brody jak również Koła PZW w Brodach i PZW Okręgu Kielce.

 

Poprawiony: piątek, 26 maja 2017 14:07
 

Czy wiesz, że...

skwrnad brzegiem Zalewu Brodzkiego rozciągają się warte odwiedzenia "Skały w Rudzie". Na jednym z bloków skalnych rośnie brzoza, z korzenia której wyrastają cztery pnie. Według lokalnej tradycji każda panna, która usiądzie na tym drzewie na pewno dobrze wyjdzie za mąż. Zapraszamy do sprawdzenia tej legendy! Więcej informacji: link