Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Sport "Rudnik" wyróżniony (film)

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

"Rudnik" wyróżniony (film) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Szymon Dudek, Mariusz Zawłocki   
środa, 17 maja 2017 10:04

lkb-rudnik-gmina-brody-biegi-laur-swietokrzyski-2016minLudowy Klub Biegacza „Rudnik" otrzymał wyróżnienie w ramach nagrody „Laur Świętokrzyski 2016" zorganizowanego przez Agatę Wojtyszek – wojewodę świętokrzyskiego. Klub uhonorowano w kategorii osiągnięcie sportowe w 2016r. Uroczysta gala odbyła się w Centrum Kongresowym Targi Kielce. Gratulacje naszym zawodnikom złożyła Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody.

W ubiegłym roku, lekkoatleci z „Rudnika" uczestniczyli w 60 imprezach biegowych na terenie Polski, Słowacji i Czech. Mateusz Borkowski zdobył tytuły Mistrza Polski zarówno w zawodach halowych jak i na stadionie. Lilia Fiskowicz zajęła 26 miejsce w maratonie na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Ponadto, zawodnicy LKB „Rudnik", drużynowo zajęli III miejsce na Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich. W klasyfikacji drużynowej, na mistrzostwach województwa, biegacze LKB „Rudnik" zawsze zajmowali miejsca na podium. Na Mistrzostwach LZS w biegach przełajowych V miejsca zajęli: Piotr Jaśtal (młodzieżowiec) i Krystian Ślifierz (dziecko starsze). W Ustrzykach Dolnych, na Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich na Krótkim Dystansie, III lokatę zajęła Pola Imielińska. Miejsca w pierwszej dziesiątce zdobyli m. in.: Krystian Ślifierz, Jakub Ciemienga, Maja Dyoniziak, Michał Karasiński. Bartosz Bernaciak – uczeń gimnazjum w Krynkach, w ubiegłorocznych zawodach aż 22 razy stawał na podium.

 

Film o Ludowym Klubie Biegacza "Rudnik" pokazywany w czasie wręczenia nagród:

 

Lista sportowych osiągnięć Ludowego Klubu Biegacza „Rudnik" w 2016 roku.

Poprawiony: środa, 17 maja 2017 10:48
 

Czy wiesz, że...

szlakowskaz-mprzez teren gminy Brody wytyczono i oznakowano łącznie ok 136 km szlaków turystycznych: pieszych i rowerowych?