Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Sport Sukcesy wędkarzy rzutowych

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Sukcesy wędkarzy rzutowych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jan Kita, Mariusz Zawłocki   
środa, 26 kwietnia 2017 10:02

wedkarstwo-rzutowe-turniej-busko-natalia-zaczek-magdalena-serafin-aleksandra-serafin-minW Busku-Zdroju odbył się Ogólnopolski Turniej Halowy w Wędkarstwie Rzutowym (castingu). Reprezentacja Kieleckiego Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego wraz Janem Kitą zwyciężyła w konkurencji drużynowej. Zawodnicy brodzkiego koła wędkarskiego zajęli piąte miejsce. Indywidualnie, pierwsze miejsce zdobyła juniorka – Natalia Zaczek poprawiając swój rekord życiowy.

Na starcie stanęło 44 zawodników z 9 przodujących ośrodków wędkarstwa rzutowego w Polsce oraz z trzech kół kieleckiego okręgu: z Brodów, Buska-Zdroju i Kazimierzy Wielkiej. Drużyna z Brodów w składzie: Paweł Kita i juniorki: Magdalena Serafin, Aleksandra Serafin, Natalia Zaczek zajęła piąte miejsce. Do lepszej pozycji zabrakło tylko czterech punktów. W klasyfikacji indywidualnej najlepiej wypadły nasze juniorki. Natalia Zaczek z wynikiem 241 pkt. zajęła pierwsze miejsce wyprzedzając swoją koleżankę Magdalenę Serafin, która uzyskała doskonały wynik w kategorii skish muchowy (90 na 100 możliwych punktów). Czwarte miejsce zajęła Aleksandra Serafin tracąc do trzeciego miejsca zaledwie 4 pkt. W finale konkurencji arenberg Natalia Zaczek zajęła drugie miejsce (94 pkt. na 100 możliwych). Trzecią lokatę wywalczyła Magdalena Serafin. Do reprezentacji brodzkiego koła należała także Nikola Serafin. W trójboju do celu seniorów, drugie miejsce zajął Jan Kita. Tę samą pozycję zajął także w konkurencji skish multiplikatorowy ulegając swojemu bratu Pawłowi Kicie.
Zawody można uznać za bardzo udane dla naszych zawodników. Wyjazd na zawody był możliwy dzięki wsparciu ze strony Koła w Brodach. Pomocy udzieliła także gmina Brody. W bieżącym roku, przekazano dotację na zakup sprzętu do uprawiania wędkarstwa rzutowego.

 

Zdjęcia: (Polski Związek Wędkarski Okręg w Kielcach)

 

Poprawiony: środa, 26 kwietnia 2017 12:57
 

Czy wiesz, że...

oltarz-ofiarjeden z olbrzymich głazów w rezerwacie "Skały w Krynkach", według miejscowej legendy służył za ołtarz ofiarny?

Podobno niejaki Gutan składał tam krwawe ofiary bogowi Krynosowi.