Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Sport Wędkarskie sukcesy

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Wędkarskie sukcesy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
wtorek, 24 stycznia 2017 15:04

kolo-pzw-brody-zebranie20-minW niedzielę 15 stycznia, w Urzędzie Gminy Brody spotkali się wędkarze zrzeszeni w brodzkim kole Polskiego Związku Wędkarskiego. Omówiono sukcesy organizacji w minionym roku. Należą do nich m. in. tytuł wicemistrza Polski w wędkarstwie rzutowym zdobyty przez Jana Kitę i pierwsze miejsce Michała Turbiarza w okręgowych zawodach spławikowych.

W spotkaniu brali udział goście: Stanisław Wrona – Przewodniczący Rady Gminy Brody, Zbigniew Ćwik - przedstawiciel zarządu Okręgu PZW w Kielcach i Edward Szewczykowski – Powiatowy Komendant Społecznej Straży Rybackiej. Do Koła w Brodach PZW należy obecnie 893 wędkarzy. Od ostatniego roku przybyło 84 członków. Stowarzyszenie osiągnęło liczebność największą od powstania tej organizacji w 1973r. Co ciekawe, u większości kół okręgu kieleckiego ubywa członków.

Narybek

Widząc spadek zainteresowania wędkarstwem wśród młodzieży, koło organizowało imprezy sportowe dla młodych – także osób niezrzeszonych. Faworyzowano młodzież także przez to, że nie pobierano od nich opłat wpisowych. Dzięki tym akcjom, brodzkie stowarzyszenie zdobyło I miejsce w Okręgu Kielce pod kątem działalności z młodzieżą oraz nagrodę za II miejsce w dyscyplinie spławikowej młodzieży okręgu kieleckiego. W 2016 roku, do zalewu i rzeki Kamiennej wpuszczono prawie osiem ton ryb (lin, szczupak, jaź, karp, karaś, sandacz). Władze koła wystąpiły do kieleckiego okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego o utworzenie tarliska na odcinku rzeki Kamiennej między mostami w Stykowie i Dziurowie z wyłączeniem możliwości wędkowania w okresie od dnia 31.03.2017 roku do dnia 02.06.2017 roku. Obecnie, nie ma jeszcze decyzji w tej sprawie.

Tradycyjne wędkarstwo

Po raz pierwszy w historii, reprezentant koła - Michał Turbiarz wygrał w zawodach spławikowych Grand Prix Okręgu Kielce. Brodzka drużyna w składzie: Kamil Sułecki, Paweł Kalista i Aleksandra Serafin zdobyła po raz drugi I miejsce w finale rejonów Okręgu Kielce w Baryczy. Bardzo dobre występy w dyscyplinie spławikowej zanotowały siostry Aleksandra i Magdalena Serafin. Podczas Olimpiady Młodzieży w Sportach Wędkarskich Magda wygrała w kategorii do lat 14, Ola była 5. Drużyna, w której skład oprócz Magdy i Oli wchodził jeszcze Kacper Barański, zdobyła na tych zawodach III miejsce. Marcin Nowak zdobył na Spławikowych Mistrzostwach Okręgu tytuł wicemistrza Okręgu Kielce. Po raz pierwszy w historii, reprezentant koła - Robert Klepacz startował w Muchowych Mistrzostwach Polski. Tytuły Mistrza Koła PZW w Brodach w 2016r. zdobyli: Andrzej Sikorski w wędkarstwie spławikowym seniorów, Aleksandra Serafin wśród juniorów, Bogdan Lis w wędkarstwie spinningowym i Andrzej Sikorski w wędkarstwie podlodowym. Najlepszymi wędkarzami klasyfikacji Grand Prix Seniorów Koła w 2016 roku zostali: Kazimierz Hert, Andrzej Sikorski, Marcin Piwnik, Łukasz Bębas, Sebastian Kozieł, Maciej Zaczek, Bogdan Lis, Robert Klepacz, Jerzy Walkiewicz, Bogusław Bębas. Najlepszymi wędkarzami juniorami w klasyfikacji Grand Prix Koła zostali: Natalia Zaczek, Aleksandra Serafin, Magdalena Serafin, Kacper Barański, Bartosz Dwojak, Maciej Wójcik.

Wędkarstwo rzutowe

Dyscyplinę te uprawiają zarówno sportowcy należący do Koła PZW w Brodach oraz do Wędkarskiego Klubu Sportowego „Kiełb" w Brodach. Oba stowarzyszenia działają pod auspicjami Polskiego Związku Wędkarskiego. Poniżej prezentujemy zestawienie lokat wędkarzy rzutowych:

 

Kliknij na tabelkę, żeby powiększyć:

wedkarstwo-rzutowe-pzw-brody-kielb-casting-m

 

W minionym roku były też niekorzystne wydarzenia. Na początku czerwca 2016 r. wędkarze zauważyli śnięte ryby spływające rzeką do zalewu. Martwe ryby usunął Ośrodek Zarybieniowy ze Słupowa. Pracą Koła PZW w Brodach kieruje zarząd w składzie: Maciej Zaczek (prezes), Kazimierz Hert, Bogusław Bębas, Waldemar Kania, Zenon Zaczek, Paweł Kalista, Jan Barański, Bogdan Lis, Andrzej Sikorski, Sylwester Czuryłowski, Andrzej Kania, Jacek Serafin, Marcin Nowak. W 2016 roku zarząd koła współpracował z władzami gminy Brody w zapewnieniu czystości nad brzegami zalewu. Na spotkaniu, prezes stowarzyszenia podziękował Pani Marzenie Bernat - Wójt Gminy Brody za duże zainteresowanie sprawami związanymi z Zalewem Brodzkim, a szczególnie za wkład pracy poprawiający jego atrakcyjność.

 

Zebranie sprawozdawczo - wyborcze Koła PZW Brody: (zdjecia: http://www.brodyilz.pzw.org.pl/)

 

 

Starty zawodników Wędkarskiego Klubu Sportowego "Kiełb" Brody: (zdjęcia nadesłane przez WKS "Kiełb" Brody)

 

 

 

 

 

Poprawiony: środa, 25 stycznia 2017 12:56
 

Czy wiesz, że...

pudlingarniaw 1843 roku, w zakładzie metalurgicznym - tzw. pudlingarni oraz walcowni w Brodach pracowało 60 robotników? W ciągu roku przetapiano tu ok. 2 600 ton żelaza handlowego.