sip

Kolejny sukces wędkarzy z Brodów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marcin Pokrzywka
wtorek, 20 października 2009 06:56

wedkarstwoJan Kita z Koła Wędkarskiego w Brodach zajął trzecie miejsce w zawodach międzynarodowych w wędkarstwie. Zmagania odbyły się 10 października w czeskiej miejscowości Frydek-Mistek.

Ta przygraniczna czeska miejscowość sympatykom sportu z naszego regionu może kojarzyć się ze sportami siłowymi. Właśnie tam cyklicznie każdego roku odbywają się zawody w wyciskaniu sztangi leżąc, w których startują zawodnicy Wikinga Starachowice. Po poprzedniej sobocie to miejsce dobrze kojarzyć będzie się jeszcze w zawodami wędkarskimi. Startujący z ramienia Koła Wędkarskiego w Brodach Jan Kita rywalizował w 5-cio boju juniorów.

W kategorii tej wywalczył 432 punkty co pozwoliło mu zając trzecie miejsce i z Czech powrócił z brązowym medalem. Do „srebra” zabrakło naprawdę niewiele, bowiem naszego zawodnika tylko o dwa punkty wyprzedził reprezentant gospodarzy Radim Novák. Tę kategorię zdominowali jednak Polacy. Najlepszym okazał się Paweł Sobota z Katowic, który zdobył 442 punkty.

Poprawiony: wtorek, 20 października 2009 07:10

Czy wiesz, że...

kapl-dziurkatastrofalna powódż w 1903r. zniszczyła tamę i wszystkie urządzenia fabryczne w Brodach? Jedną z Konsekwencji kataklizmu był rozwój chorób, w tym malarii. Miejscowa legenda głosi, że epidemię powstrzymała interwencja św. Jana Nepomucena, którego figurę umieszczono w kapliczce we wsi Dziurów. Imię świętego nosi jedna z ważniejszych ulic tej miejscowości.