Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Sport Wrócili z pięcioma medalami

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Wrócili z pięcioma medalami PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
wtorek, 26 sierpnia 2014 10:54

casting-Brody-wedkarstwo-rzutowe-Gogolin-Donata-Zelazowska-Jan-Kita-Pawel-Kita-mTroje zawodników z Brodów zanotowało sukcesy na Rzutowych Mistrzostwach Polski w Gogolinie. Donata Żelazowska zdobyła trzy medale - jeden srebrny w pięcioboju i dwa brązowe: w trójboju i dwuboju multi. Jan Kita wywalczył złoty medal w dwuboju multi. Jego brat, Paweł zdobył srebrny medal w dwuboju odległościowym.

Zawodnicy z koła wędkarskiego w Brodach oraz klubu wędkarskiego „Kiełb" należą do ścisłej czołówki w polskim wędkarstwie rzutowym. Donata Żelazowska - brązowa medalistka juniorów w wędkarstwie rzutowym - uzyskała najdłuższą odległość w kategorii kobiet. Zadziwiła kibiców rzucając ciężarkiem o 49 cm dalej niż Magdalena Kuza – jedna z najlepszych zawodniczek na świecie. W trójboju była niezwykle blisko srebrnego medalu. Brakło jej tylko 0,4 pkt. Swoją dominującą pozycję w dwuboju multi, obronił Jan Kita. Po raz drugi z rzędu wywalczył złoty medal z przewagą ponad 12 punktów przed najlepszym z rywali. Janek uzyskał też drugi najdłuższy rzut mistrzostw w odległości multiplikatorowej (108,16 m). Paweł Kita również może pochwalić się drugą odległością mistrzostw w rzucie osiemnastogramowym ciężarkiem (107,01m). W rzucie na odległość oburącz osiągną wynik (111,40 m) lepszy od aktualnego rekordu Polski. Ze względu na wiejący wiatr, Paweł Kita nie został uznany za rekordzistę.

Bracia Kitowie będą startować w dniach od 2 do 7 września w Szmotułach na Mistrzostwach Świata w Castingu. Życzymy im powodzenia.


 

Zdjęcia (fot. L. Kita, T. Walendowski, arch. PZW Koło w Brodach)

 

Poprawiony: wtorek, 26 sierpnia 2014 14:15
 

Czy wiesz, że...

kk3widziałaś(łeś) kiedyś budowlę z "płaczącego" piaskowca? Z takiego materiału zbudowany jest kościół w Krynkach.