Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Sport Sukces w Paryżu

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Sukces w Paryżu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
czwartek, 12 czerwca 2014 08:01

pilka-nozna-kadra-swietokrzyskie-Suresnes-cup-Paris-Artur-Gora-11-m7 czerwca br. w Paryżu, piłkarska kadra województwa świętokrzyskiego rocznika 2003, zdobyła pierwsze miejsce na międzynarodowym turnieju Suresnes Cup. Trenerem młodych zawodników był Artur Góra ze Stykowa.

W kategorii dwunastolatków, drugie miejsce również zdobyła świętokrzyska kadra z trenerem Pawłem Czają. Reprezentacja Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej otrzymała też puchar Fair Play. W grupie piłkarzy wybranych do turnieju było dwóch piłkarzy Juventy Starachowice: Adam Hamera i Mateusz Skiba. Dla wszystkich zawodników był to pierwszy międzynarodowy występ w oficjalnym turnieju piłkarskim. W turnieju rywalizowały 32 drużyny w czterech rocznikach z Francji, Belgii i Polski. Mecze były bardzo krótkie - trwały tylko 10 minut. Taktyką naszego zespołu było jak najszybciej strzelić bramkę. „Nie było łatwo wygrać z drużynami, w których składzie było wielu zawodników czarnoskórych. Mają oni o wiele lepsze warunki fizyczne w porównaniu z równolatkami ze świętokrzyskiego. Stresujący był mecz finałowy z gospodarzami turnieju - J.S. Suresnes. Kibice nie byli po naszej stronie ale młodzi piłkarze poradzili sobie z tą presją i wygrali 3:0" – powiedział Artur Góra – selekcjoner drużyny rocznika 2003. Zwycięstwo we Francji jest dobrą prognozą przed mistrzostwami Polski młodszych roczników, które zaczną się 20 czerwca w Małogoszczy i Jędrzejowie.

Wycieczka po Paryżu.

Po emocjach sportowych był czas na zwiedzanie stolicy Francji. Przewodnikiem był Tomasz Bzymek, były bramkarz Staru Starachowice i Błękitnych Kielce. Drużyna spacerowała po placu La Defense, byli m. in. na Champs de Elysees, pod Łukiem Triumfalnym i oczywiście przy Wieży Eiffela. Bardzo im się podobało zwiedzanie Stade France z wieloma pamiątkami po znanych piłkarzach.

Trenerskie oko

Artur Góra, kompletował drużynę od początku roku. Jeździł na mecze i analizował grę młodych zawodników. Wybór składu , który wygrał turniej okazał się strzałem w dziesiątkę. Stykowianin ukończył kursy trenerskie – w tym UEFA B. Pracuje dla drużyny Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej a także uczy wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Krynkach. Z dziesięciolatkami i młodszymi dziećmi prowadzi także Szkółkę Piłkarską Brody.

 

Młodzi zawodnicy pokonali zespół gospodarzy i poradzili sobie z dość nieprzychylną im publicznością:

 

Wyniki meczów:

GRUPA 1:
GUYANCOURT SQY ES – KADRA Świętokrzyskie 0-0
KADRA Świętokrzyskie - ES NANTERRE 0-0
KADRA ŚWIĘTOKRZYSKIE –J.S SURESNES 3-0 (BARTOSZ CHAMERA X3)
¼ FINAŁU: KADRA ŚWIĘTOKRZYSKIE – ST CLOUD FC 4-0 (ADAM HAMERA X 2 , OLAF GÓRSKI, CHAMERA BARTOSZ);
½ FINAŁU: KADRA Świętokrzyskie- AF LA GARENNE COLOMBIES 2-0 (MENDALA FILIP, CHAMERA BARTOSZ);
FINAŁ: KADRA Świętokrzyskie- J.S SURESNES 3-0 (WIERZCHANOWSKI, MIKOŁAJ MAJCHRZAK, KACPER SZYMKIEWICZ).
Skład drużyny: Jakub Ojrzyński, Krystian Wierzchanowski i Karol Kasprzyk z Korony Kielce, Adam Hamera i Mateusz Skiba z Juventy Starachowice, Bartosz Chamera, Mateusz Ziółkowski z KSZO Ostrowiec Św., Kacper Szymkiewicz (Wierna Małogoszcz), Mikołaj Majchrzak (Hetman Włoszczowa), Olaf Górski (Alit Ożarów), Filip Mendala (Trójka Sandomierz), Kacper Jędrzejczyk (Granat Skarżysko). Trener: Artur Góra.


Zdjęcia: (Fot.: Maciej Cender)

 

Poprawiony: czwartek, 12 czerwca 2014 10:18
 

Czy wiesz, że...

pudlingarniaw 1843 roku, w zakładzie metalurgicznym - tzw. pudlingarni oraz walcowni w Brodach pracowało 60 robotników? W ciągu roku przetapiano tu ok. 2 600 ton żelaza handlowego.