Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Sport Przełajowy sukces "Rudnika"

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Przełajowy sukces "Rudnika" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
czwartek, 03 kwietnia 2014 10:32

lkb-rudnik-biegi-przelajowe-klyczewo-amber-baltic-golf-club-Filipowska-Borkowski-Dudek-24-m29 marca, w Kołczewie na wyspie Wolin, odbyły się Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. Agnieszka Filipowska i Mateusz Borkowski, jako pierwsi w historii gminy Brody i powiatu starachowickiego, zdobyli złote medale w tego typu zawodach. W kategorii drużyn, Ludowy Klub biegacza „Rudnik" zajął tam drugie miejsce.

Na polu golfowym Amber Baltic Golf Club biegało łącznie ok. tysiąc zawodników z 96 klubów sportowych. Odbyło się dwanaście biegów. Nasi zawodnicy zwyciężyli na dystansach: 3000m (Agnieszka Filipowska) i 5000m (Mateusz Borkowski). Wyniki pozostałych zawodników „Rudnika": 20 miejsce Sylwestra Dudka (6000m) w biegu New Balance Golf Run oraz 60 miejsce Moniki Filipowskiej na dystansie 2000m.

„W zawodach w Kołczewie brali udział najlepsi polscy zawodnicy. Zwycięstwo w tych biegach przełajowych jest życiowym osiągnięciem Agnieszki i Mateusza" – powiedział Sylwester Dudek – trener zawodników LKB „Rudnik".

Droga do Chin

Agnieszka Filipowska i Mateusz Borkowski zostali powołani do kadry narodowej na Olimpiadę Młodzieży do lat 17 w Chinach. Nasi zawodnicy, pod koniec maja pojadą na zawody do Baku. Jeśli tam wypadną dobrze, to staną się uczestnikami olimpiady w Chinach. 5 kwietnia, zawodnicy LKB „Rudnik" pojadą do Ustrzyk Dolnych na Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich w Stylu Anglosaskim. Są to bardzo ważne zawody będące jednocześnie eliminacjami do mistrzostw Europy. Życzymy powodzenia!
Zobacz zeszłoroczny występ biegaczy w Ustrzykach Dolnych.

 


 
Zdjęcia: (Fot.: arch. LKB "Rudnik")

 

 

Poprawiony: czwartek, 03 kwietnia 2014 10:43
 

Czy wiesz, że...

skwkrgłazy z rezerwatu "Skały w Krynkach" powstały z osadów dolnotriasowej rzeki, a zaledwie 2 km od  od rezerwatu, znajduje się odsłonięcie skał powstałych w podobnym okresie, lecz w środowisku morskim. Zobacz