sip

"Rudnik" wygrał mistrzostwa Polski! (dużo zdjęć) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki
poniedziałek, 06 września 2021 12:49

Pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej wywalczyli sportowcy Ludowego Klubu Biegacza „Rudnik” – organizatora Mistrzostw Polski U16, U18, U20 w Biegach Górskich na Krótkim Dystansie. Ponad setka młodych sportowców ścigała się na trasie wytyczonej po rezerwacie „Skały w Krynkach”.Pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej wywalczyli sportowcy Ludowego Klubu Biegacza „Rudnik" – organizatora Mistrzostw Polski U16, U18, U20 w Biegach Górskich na Krótkim Dystansie. Ponad setka młodych sportowców ścigała się na trasie wytyczonej po rezerwacie „Skały w Krynkach".

Poprawiony: poniedziałek, 06 września 2021 13:04
Więcej o mistrzostwach Polski

20 kilometrów na godzinę PDF Drukuj Email
wtorek, 03 sierpnia 2021 10:51

XXII Międzynarodowy Bieg im. Stanisława Staszica w Brodach. Zdjęcie przedstawia jednego z biegaczy na trasie koło palm i plaży w Rudzie.- Taką średnią prędkość miał w przybliżeniu tryumfator XXII Biegu im. Stanisława Staszica – Andrzej Starżyński z Końskowoli (SMP Flowers UMCS Lublin). W zeszłym roku także był najszybszy na dziesięciokilometrowej trasie nad Zalewem Brodzkim. Drugi na mecie był Piotr Jaśtal z Domaszowic (Ludowy Klub Biegacza „Rudnik"). Na najniższym stopniu podium stanął Kamil Czarnecki ze Skarżyska-Kamiennej (Czarnecki Run Team).

Poprawiony: wtorek, 03 sierpnia 2021 12:01
Więcej o imprezie biegowej

Mateusz Borkowski - archiwalne zdjęcia naszego biegacza PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki, Rajmund Gębura
piątek, 23 lipca 2021 08:09

Mateusz Borkowski w 2007 r na Biegu im. St. Staszica w BrodachPochodzący z Krynek, utytułowany lekkoatleta rozpoczyna dziś wielką sportową przygodę - Olimpiadę w Tokio. Z tej okazji przygotowaliśmy zdjęcia z początków jego biegania. Najstarsze jest z 2007 roku. Przedstawia ono Mamę biegacza i jej trzech synów. Umieszczone zostało w gazetce "Z życia gminy Brody", w relacji z VII Biegu im. Stanisława Staszica.

Poprawiony: piątek, 23 lipca 2021 13:19
Więcej o początkach kariery Mateusza Borkowskiego

Siedem medali naszych uczennic! PDF Drukuj Email
poniedziałek, 21 czerwca 2021 11:39

Julia Szast - uczennica szkoły w Stykowie zdobyła złoty medal w pchnieciu kulą na zawodach lekkoatletycnych w Kielcach. Zdjęcie Julii z medalem i dyplomem.Reprezentacje szkół w Stykowie i Krynkach uczestniczyły 18 czerwca w Kielcach w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego. Złoty medal wywalczyła Julia Szast z Zespołu Placówek Oświatowych w Stykowie. W pchnięciu kulą osiągnęła wybitny wynik 8,92 m. Jej koleżanka ze szkoły - Małgorzata Jurczenia okazała się bardzo wszechstronną sportsmenką. Zdobyła dwa srebrne medale w dwóch konkurencjach: skok wzwyż i skok w dal. Ich trenerką jest Małgorzata Tomczyńska.

Kolejny srebrny medal zdobyła Karolina Kumor w pchnięciu kulą. Jest ona uczennicą Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Krynkach. W kategorii rzut piłeczką palantową, dwa srebrne medale zdobyły: Zuzanna Jędrzejewska i Marysia Zając. Obie, wraz z Karoliną uczą się w Krynkach i trenują pod okiem Artura Góry i Michała Karwackiego.

Poprawiony: poniedziałek, 21 czerwca 2021 12:57
Więcej…

Nagrody za osiągnięcia sportowe (zdjęcia) PDF Drukuj Email
piątek, 18 czerwca 2021 13:18

Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody wręczała nagrody finansowe utytułowanym zawodnikom Ludowego Klubu Biegacza „Rudnik”. W spotkaniu uczestniczył Marcin Góźdź – Sekretarz Gminy Brody.Pięcioro biegaczy i trzech trenerów zostało wyróżnionych nagrodami sportowymi. W dniu 18 czerwca Pani Marzena Bernat –Wójt Gminy Brody gratulowała sportowcom osiągnięć i wręczała im nagrody finansowe.
Wnioski o nagrody złożyło stowarzyszenie Ludowy Klub Biegacza „Rudnik".

Poprawiony: piątek, 18 czerwca 2021 13:57
Więcej o nagrodach sportowych

Dwa złote medale, srebro i brąz dla naszych biegaczy! PDF Drukuj Email
Wpisany przez L.K.B. "Rudnik", Mariusz Zawłocki
piątek, 14 maja 2021 07:49

Martyna Kantor i Sylwester Lepiarz -zawodnicy Ludowego Klubu Biegacza "Rudnik", którzy zwyciężyli w mistrzostwach Polski w biegach górskich w Bielsku-Białej.Taki jest bilans medalowy zawodników Ludowego Klubu Biegacza „Rudnik", którzy wzięli udział w "Goniacce" - Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich Seniorów, Juniorów i Młodzików w Bielsku – Białej. Na trasach Pogórza Śląskiego rewelacyjnie zaprezentował się Sylwester Lepiarz, który zdominował kategorię seniorów i zdobył najwyższy stopień podium, Równie dobrze spisała się Martyna Kantor, która wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski. Srebrny medal w kategorii dziecko starsze wywalczył Jakub Słomiński na dystansie 1,2 km. Trzecie miejsce w kategorii K-20 zdobyła Urszula Paprocka.

Poprawiony: piątek, 14 maja 2021 08:46
Więcej o sukcesach lekkoatletów

Nasi biegacze na podium (zdjęcia) PDF Drukuj Email
środa, 09 września 2020 11:00

21-bieg-staszica-gmina-brody-zalew-lkb-rudnik-DSC05336-mAndrzej Starżyński z Końskowoli wygrał XXI Bieg im. St. Staszica w Brodach. Drugie i trzecie miejsce w kategorii open zdobyli Sylwester Lepiarz i Potr Jaśtal – obaj w barwach Ludowego Klubu Biegacza „Rudnik" - organizatora imprezy. Zawody odbyły się pod koniec wakacji na terenie rekreacyjno – sportowym poniżej tamy w Brodach.

Poprawiony: środa, 09 września 2020 11:43
Więcej…

Nagrody za osiągnięcia sportowe PDF Drukuj Email
środa, 12 sierpnia 2020 08:11

nagrody-sportowe-wojta-gminy-brody-lufowy-klub-biegacza-rudnik-wedkarski-klub-sportowy-kielb-wedkarstwo-rzutowe-biegi-gorskie-mTrzynastu zawodników i trzech trenerów zostało wyróżnionych nagrodami sportowymi Wójta Gminy Brody. W dniach 7 i 10 sierpnia Pani Marta Prokop – Zastępca Wójta Gminy Brody gratulowała sportowcom osiągnięć i wręczała im nagrody. Wnioski złożyły dwa stowarzyszenia: Wędkarski Klub Sportowy „Kiełb" oraz Ludowy Klub Biegacza „Rudnik.

Poprawiony: środa, 12 sierpnia 2020 10:18