Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Ogłoszenia Susza - wnioski o oszacowanie strat

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Susza - wnioski o oszacowanie strat PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 26 sierpnia 2022 11:26

W związku z uruchomieniem przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi aplikacji do szacowania szkód rolniczych spowodowanych przez suszę, informujemy rolników o możliwości złożenia wniosku o oszacowanie strat spowodowanych przez suszę w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich na obszarach gdzie (zgodnie z monitoringiem suszy prowadzonym przez Instytut Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach) istnieje zagrożenie spadku plonów z powodu suszy.

Dzięki złożeniu wniosku rolnik otrzyma protokół oszacowania szkód, który jest niezbędny do ubiegania się o pomoc dla gospodarstw rolnych poszkodowanych przez suszę, która będzie realizowana przez ARiMR lub będzie można uzyskać inne formy pomocy. Z uwagi na fakt, że w okresie monitorowania suszy tj. od 01.05.2022 do 30.06.2022 na terenie gminy Brody wystąpiło zagrożenie wystąpienia suszy można otrzymać protokół z oszacowania zakresu i wysokości szkody spowodowanej suszą na terenie swojego gospodarstwa.

Uprawy objęte zagrożeniem suszą: zboża ozime, zboża jare, kukurydza na ziarno, kukurydza na kiszonkę, rzepak i rzepik, warzywa gruntowe, krzewy owocowe, drzewa owocowe, truskawki, rośliny strączkowe. Wniosek mogą złożyć producenci rolni, którzy posiadają Profil Zaufany (PZ). Dzięki PZ możliwe jest podpisanie wniosku podpisem zaufanym. Poniżej link do aplikacji do składania wniosków o oszacowanie strat spowodowanych szuszą.

https://www.gov.pl/web/gov/zloz-wniosek-o-oszacowanie-spowodowanych-przez-susze-strat-w-uprawach-rolnych

Poprawiony: piątek, 26 sierpnia 2022 12:10
 

Czy wiesz, że...

kk3widziałaś(łeś) kiedyś budowlę z "płaczącego" piaskowca? Z takiego materiału zbudowany jest kościół w Krynkach.