Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Ogłoszenia Radosny Dzień Dziecka nad Zalewem Brodzkim (film, dużo zdjęć)

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Radosny Dzień Dziecka nad Zalewem Brodzkim (film, dużo zdjęć) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura, Mariusz Zawłocki   
wtorek, 07 czerwca 2022 09:42

Glowne-dzien-dziecka-2022-MW niedzielę 5 czerwca, przy pięknej słonecznej pogodzie, odbył się w Centrum Turystycznym nad Zalewem Brodzkim Gminny Dzień Dziecka. Organizatorami było Centrum Kultury i Rekreacji w Brodach wraz ze Stowarzyszeniem Profilaktyczno-Społecznym AZYL. Patronat sprawowała Wójt Gminy Brody Pani Marzena Bernat, która wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Januszem Adamusem oraz Radnymi kibicowała dzieciom i ich rodzicom w grach i zabawach. Rolę konferansjera pełnił Dyrektor CKiR Łukasz Gołda.

Wszyscy którzy zdecydowali się spędzić niedzielne popołudnie w Centrum Turystycznym z pewnością nie żałowali. Były wspaniałe pokazy gimnastyki przestrzennej na szarfach, malowanie twarzy w fantazyjne wzory, gry i zabawy plenerowe przygotowane przez SPS AZYL i wielka atrakcja, która po raz pierwszy zawitała do Brodów – piana party. Sprawiła ona ogromną radość wszystkim, którzy mogli spróbować „kąpieli" w pianie. Swój samochód strażacki zaprezentowali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krynkach. Wśród uczestników spacerował policyjny koziołek, chętnie pozujący do zdjęć. Policjanci urządzili wśród dzieci quiz z wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego. Pani Wójt Marzena Bernat wraz z radnymi Rady Gminy w Brodach częstowała wszystkich uczestników słodyczami. Na stoisku SPS AZYL były ulotki promujące profilaktykę uzależnień w językach polskim i ukraińskim, a także gadżety promocyjne Stowarzyszenia. Działał również Gminny Punkt Konsultacyjny Programu „Czyste Powietrze". Można było spróbować cukrowej waty, bawić się na nadmuchiwanej zjeżdżalni i basenie z kulkami. W części artystycznej zaprezentowały się dzieci, które pod kierunkiem Pani Aleksandry Koźbiel uczestniczą w zajęciach Studia Piosenki. Tegoroczny Gminny Dzień Dziecka był bardzo udaną i radosną imprezą, która z pewnością na długo pozostanie w pamięci jej uczestników.

Poprawiony: wtorek, 07 czerwca 2022 09:56
 

Czy wiesz, że...

kk3najprawdopodobniej już w 1353r. wybudowano modrzewiowy kościół w Krynkach p.w. Św. Marcina. Stał on przy obecnych zabudowanich ulicy Długiej. Do dziś stoi tam krzyż upamiętniający lokalizację świątyni. Podobno niektóre belki w kryneckiej dzwonnicy pochodzą z tego kościoła!