Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Ogłoszenia Informacja NFZ-profilaktyka raka szyjki macicy

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Informacja NFZ-profilaktyka raka szyjki macicy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura   
środa, 06 kwietnia 2022 08:26

NFZ-Logo-MŚwiętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ w Kielcach informuje, że przeprowadził analizę poziomu realizacji świadczeń dotyczącą „Objęcia populacji programem profilaktyki raka szyjki macicy - etap podstawowy w 2021 roku w podziale na gminy/miasta woj. świętokrzyskiego." Z powyższego zestawienia wynika, że odsetek osób objętych ww. programem w przypadku gminy Brody jest niższy od średniej wojewódzkiej, która wynosi 17,74% oraz od średniej bazowej wynoszącej 17,11 %.

 

Gmina/miasto Objęcie populacji programem profilaktyki
raka szyjki macicy-etap podstawowy
 
   
  Liczba osób
kwalifikujących się do programu
Objęcie populacji Poniżej średniej
dla województwa
Gmina Brody  2521 10,51%  -7,23%

 

W trosce o dobro i zdrowie pacjentek, Oddział NFZ informuje, że aktualny wykaz świadczeniobiorców (wraz z danymi teleadresowymi) realizujących umowy na terenie województwa świętokrzyskiego w zakresie profilaktyki raka szyjki macicy-etap podstawowy znajdą Państwo anstronie internetowej Św OW NFZ w zakładce Dla pacjenta. Gdzie się leczyć, link do strony: https://gsl.nfz.gov.pl/GSL/GSL/ProgramyProfilaktyczne

Populacja do której skierowany jest program profilaktyki raka szyjki macicy:
Badania wykonuje się:

1. co 36 miesięcy u kobiet w wieku od 25 do 59 lat (przy określaniu wieku należy wziąć pod uwagę rok urodzenia);

2. co 12 miesięcy u kobiet w wieku od 25 do 59 lat (przy określaniu wieku należy wziąć pod uwagę rok urodzenia) obciążonych  czynnikami ryzyka (zakażonych wirusem HIV, przyjmujących leki immunosupresyjne, zakażonych HPV-typem wysokiego ryzyka).

najważniejszym czynnikiem w istotny sposób wpływającym na wyniki leczenia jest wykrycie nowotworu w jak najwcześniejszym stadium rozwoju. W związku z powyższym Oddział NFZ w Kielcach prosi o popularyzację tego zagadnienia, która przyczyni się do podniesienia świadomości występującego zagrożenia zdrowotnego.

Kontakt:
Marta Dziopa, tel. (41) 36 46 234, e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Dagmara Borowiec, tel. (41) 36 46 269, e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Poprawiony: środa, 06 kwietnia 2022 10:53
 

Czy wiesz, że...

macieknajwiększym drzewem w gminie Brody jest dąb "Maciek". Owód jego pnia  wynosi aż 7 metrów!