Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Ogłoszenia Jubileusz w hollywoodzkim stylu (film, zdjęcia)

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Jubileusz w hollywoodzkim stylu (film, zdjęcia) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki, Marzena Staryczenkow   
poniedziałek, 21 września 2020 12:24

zloty-jubileusz-50-lat-malzenstwa-brody-centrum-turystyczne-DSC07092-mSłoneczna pogoda, kwiaty, piękny ołtarz, ozdobna brama i ławeczka do pamiątkowych zdjęć – taką oprawę miał złoty jubileusz par małżeńskich z gminy Brody. Uroczystość odbyła się na trawniku Centrum Turystycznego nad Zalewem Brodzkim.

Mszę św. w intencji Jubilatów z odnowieniem sakramentu małżeństwa sprawowali proboszczowie: ks. Andrzej Bartosiński z Adamowa i ks. Jacek Bajon ze Stykowa. Potem pary stanęły do siebie przodem a pani Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody poprosiła małżonków o powtórzenie słów podziękowania – mężów dla żon i żon dla mężów.

 

Osobiste święto
– Te wspólne 50 lat to piękny wzór dla młodych pokoleń. Za ofiarną miłość, przykład życia, łzy radości, noce nieprzespane, za każdy siwy włos, który pojawił się wraz z wiekiem, dziękuję wam moi drodzy – powiedziała pani wójt. Te słowa miały dla niej także znaczenie osobiste bo w gronie Jubilatów zasiadali jej rodzice. – Życzę Wam abyście przez całe życie szli trzymając się mocno za ręce, żebyście nie zapomnieli o uśmiechu na twarzy i o tym uczuciu, które Was złączyło 50 lat temu – powiedział Janusz Adamus, Przewodniczący Rady Gminy w Brodach. Następnie, pani Wójt dekorowała pary Medalem Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Jubilaci otrzymali też od gminy storczyki i ciepłe koce. Prezenty wręczała Marta Prokop – Zastępca Wójta oraz Wojciech Kania - Radny ze Stykowa. Pani wójt z wzruszeniem dekorowała swoich rodziców i ucałowała ich dłonie.

Jak na weselu
Oprawę muzyczną imprezy zapewniała Orkiestra Dęta Gminy Brody oraz zespół „Brodowianki", który ostatnio otrzymał I miejsce w konkursie „Jawor u Źródeł Kultury" i II miejsce w Buskich Spotkaniach z Folklorem. Jubilatom towarzyszyli też ich bliscy – dzieci i wnukowie. Na uroczystość przybyło też wielu gości spoza rodzin wyróżnionych małżeństw. Była też liczna grupa radnych i sołtysów. Przy lampce szampana zaśpiewano Jubilatom „sto lat". Dla wszystkich był przewidziany tort weselny i ciasto na wynos.

Pięćdziesięciolecie małżeństwa obchodzili: Krystyna i Tadeusz Barańscy, Stanisława i Eugeniusz Bujnowscy, Bernadeta i Mieczysław Duda, Irena i Tadeusz Dwojak, Elżbieta i Adam Dziułka, Zofia i Piotr Jagieło, Krystyna i Czesław Jasztal, Marianna i Mieczysław Jedlińscy, Marianna i Henryk Kaczmarzyk, Stanisława i Wiesław Krawczyk, Halina i Mirosław Krzoscy, Czesława i Edward Kutera, Teresa i Józef Lis, Alicja i Stanisław Majeccy, Elżbieta i Andrzej Majewscy, Halina i Tadeusz Margula, Marianna i Jan Mazur, Leokadia i Józef Niedzielscy, Danuta i Jerzy Nowak, Janina i Kazimierz Pająk, Zofia i Kazimierz Pocheć, Ewa i Ryszard Pożoga, Krystyna i Zbyszek Sarna, Stanisława i Stanisław Siebyła, Teresa i Eugeniusz Sobota, Maria i Piotr Sołtysik, Alicja i Edward Stachuczy, Krystyna i Zygmunt Stąporek, Łucja i Kazimierz Woźniak, Jadwiga i Bogdan Wójcik, Halina i Andrzej Zawłoccy, Zofia i Henryk Zawłoccy.

 

 

 

 

Poprawiony: środa, 23 września 2020 07:42
 

Czy wiesz, że...

skwrnad brzegiem Zalewu Brodzkiego rozciągają się warte odwiedzenia "Skały w Rudzie". Na jednym z bloków skalnych rośnie brzoza, z korzenia której wyrastają cztery pnie. Według lokalnej tradycji każda panna, która usiądzie na tym drzewie na pewno dobrze wyjdzie za mąż. Zapraszamy do sprawdzenia tej legendy! Więcej informacji: link

elektronik sigara