Strona Główna Ogłoszenia 5,6 mln zł dla Adamowa (zdjęcia)

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

5,6 mln zł dla Adamowa (zdjęcia) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
czwartek, 02 kwietnia 2020 11:52

droga-adamow-gmina-brody-ulica-szkolna-08mCztery inwestycje drogowe będą wykonane w Adamowie. Łączna długość odnowionych dróg wynosi ok, 3,6 km a wartość tych działań sięga kwoty ok. 5,6 mln zł. Przepraszamy za utrudnienia w ruchu drogowym, wykonawcy starają się jak mniej ograniczyć uciążliwość inwestycji dla mieszkańców.

Trzy inwestycje otrzymały aż 80% dofinansowanie dzięki staraniom Marzeny Bernat – Wójta Gminy Brody oraz Piotra Babickiego - starosty Powiatu Starachowickiego. Gmina Brody przekazuje pieniądze na wkład własny (20% kosztów). Są to następujące działania:

  • Remont ul Górnej od ul. Kościelnej do stacji PKP. Długość drogi wynosi 1125 mb. a łączny koszt to ponad 1,7 mln zł.
  • Przebudowa ul. Szkolnej od skrzyżowania z ul. Kościelną do stacji PKP. Długość omawianego odcinka wynosi 1060 mb. Łączny koszt inwestycji: ok. 2 mln zł.
  • Przebudowa ul. Starachowickiej od skrzyżowania z ul. Górną w kierunku szkoły. Działania dotyczą odcinka o długości 770 mb. Ich łączny koszt wynosi około 1 mln zł.

Rządowe wsparcie w wysokości 50% kosztów otrzymał remont ulicy Górnej od skrzyżowania z ul. Kościelną do ulicy Leśnej. Pozostałe koszty (wkład własny) tej inwestycji pochodzą w ok. dwóch trzecich pochodzą z budżetu gminy a w ok. jednej trzeciej ze środków powiatu. Koszt remontu odcinka o dł. ok. 670 mb wg. kosztorysu ofertowego wynosi ok. 900 tys. zł.

Planuje się, że w wakacje zakończą się omawiane inwestycje. - Wbrew naszym planom, najpóźniej wykonany będzie odcinek ul. Szkolnej, który najpierw został zgłoszony do dofinansowania przez powiat w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych. Jestem spokojna o tę inwestycję choć jeszcze nie ma urzędowego potwierdzenia. Wniosek znajduje się wysoko na liście dróg wstępnie zaakceptowanych, Pozytywnie został on zweryfikowany przez urząd wojewódzki. Ponadto, znajduje się na pierwszym miejscu na liście priorytetowej Powiatu Starachowickiego - powiedziała Marzena Bernat Wójt Gminy Brody.

 

Poprawiony: czwartek, 02 kwietnia 2020 12:20
 

Czy wiesz, że...

kk3widziałaś(łeś) kiedyś budowlę z "płaczącego" piaskowca? Z takiego materiału zbudowany jest kościół w Krynkach.

elektronik sigara