Strona Główna Ogłoszenia Pożyczka na rozwój

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Pożyczka na rozwój PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura   
środa, 28 sierpnia 2019 09:22

parr.pl-logo   
   Informujemy, że w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorcziści można ubiegać się o "Pożyczkę na rozwój".

   Oferta skierowana jest dla mikro- i małych firm  i zawiera możliwość pozyskania taniego (oprocentowanie od 2,5%) kapitału na inwestycje w nowe środki trwałe – nawet 500 tys. zł. Przyjmowanie wniosków trwa od 18 czerwca 2019 i zakończy się 7 października 2021 roku. Wnioski składane są za pośrednictwem generatora wniosków.

   O pożyczkę mogą się starać przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność gospodarczą na terytorium Polski od co najmniej 2 lat. Pożyczka jest udzielana na pokrycie wydatków niezbędnych do realizacji projektu, którego głównym przedmiotem jest nabycie i instalacja nowych środków trwałych, tj.: maszyn, urządzeń technicznych i narzędzi. Ponadto, jeżeli projekt tego wymaga, środki z pożyczki mogą być przeznaczone również na zakup oprogramowania związanego z nabytymi środkami trwałymi, integrację z parkiem maszynowym oraz systemami IT funkcjonującymi w przedsiębiorstwie.
   
   Minimalna kwota pożyczki to 75 tys. zł. Maksymalna kwota pożyczki nie może przekroczyć 500 tys. zł. Pożyczka udzielana jest na okres do 5 lat liczonych od dnia zawarcia umowy. Wnioskodawca powinien zapewnić wkład własny w wysokości, co najmniej 20% kwoty wydatków kwalifikowanych projektu. Oprocentowanie jest stałe w całym okresie spłaty pożyczki i wynosi od 2,5 do 6%. Za udzielenie pożyczki nie jest pobierana prowizja, a po zrealizowaniu projektu zgodnie z umową i spłacie co najmniej 90% kwoty pożyczki, pożyczkobiorca nabywa prawo do wypłaty dodatkowego wsparcia. Pozwala ono refinansować wkład własny w wysokości 10% wartości pożyczki, jednak nie więcej niż 40 tys. zł.

   Pożyczkobiorca może skorzystać również z karencji w spłacie kapitału, jednak okres karencji nie może przekroczyć 9 miesięcy podczas całego okresu spłaty. Więcej informacji znajdą Państwo na naszej stronie internetowej lub na spotkaniu informacyjnym 9 września w siedzibie PARP w Warszawie.
Zarejestruj się na spotkanie pod linkiem:
https://www.parp.gov.pl/index.php?option=com_parpevents&view=details&id=161
Prosimy o rozpowszechnienie informacji na temat. „Pożyczki na rozwój" wśród lokalnych przedsiębiorców.


Poprawiony: środa, 28 sierpnia 2019 09:42
 

Czy wiesz, że...

w latach 1919-1954 wsie na naszym terenie należały do gminy Styków z siedzibą w Starachowicach? W 1952 roku gmina składała się z 12 gromad: Brody, Budy, Brodzkie, Dziurów, Jabłonna, Kuczów, Lipie, Lubienia, Michałów, Ruda, Skała, Styków i Styków Kolonia.

elektronik sigara