Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Na sygnale Odwiedzili policjantów i strażaków

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Odwiedzili policjantów i strażaków PDF Drukuj Email
Wpisany przez Diana Raban   
br-7aminW środę, 16 maja 2012r., uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej w Brodach zwiedzili Komendę Powiatową Policji oraz Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach. Było oglądanie centrum monitoringu a nawet aresztu. Mundurowi pokazali tresurę psów oraz wyposażenie operacyjne.
Wycieczkę rozpoczęła wizyta w komendzie policji. Dzieci oprowadzał asp. Janusz Kowalewski i sierż. Sebastian Śpiewak. Policjanci opowiadali o swojej pracy i wytłumaczyli o czym trzeba pamiętać zgłaszając przestępstwo. Następnie uczniowie zapoznali się z pracą w centrum monitoringu miejskiego oraz zwiedzili pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Uczniowie obejrzeli również tresurę psów służbowych i dowiedzieli się jak należy postąpić w przypadku ataku agresywnego psa. Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w  straży pożarnej. Tam, mali goście poznali specyfikę pracy strażaka. Duże zainteresowanie wzbudził sprzęt strażacki, który można było obejrzeć z bliska, dotknąć, a nawet przymierzyć. Spotkanie zorganizowały nauczycielki: Jolanta Piwarska, Monika Karwacka i Diana Raban.

Zdjęcia: (Fot.: S.P. w Brodach)

Poprawiony: czwartek, 24 maja 2012 06:55
 

Czy wiesz, że...

kapl-dziurkatastrofalna powódż w 1903r. zniszczyła tamę i wszystkie urządzenia fabryczne w Brodach? Jedną z Konsekwencji kataklizmu był rozwój chorób, w tym malarii. Miejscowa legenda głosi, że epidemię powstrzymała interwencja św. Jana Nepomucena, którego figurę umieszczono w kapliczce we wsi Dziurów. Imię świętego nosi jedna z ważniejszych ulic tej miejscowości.