Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Na sygnale Strażacy wybrali władze

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Strażacy wybrali władze PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   

mz-DSC08082min4 czerwca, w gimnazjum w Rudzie odbył się zjazd gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych R.P. Podsumowano pięcioletnią kadencję poprzedniego zarządu i wybrano władze OSP. Trzeci raz z rzędu, strażacy wybrali Andrzeja Przygodę - wójta Brodów - na Prezesa Zarządu Gminnego Z.O.S.P.R.P.  Nie wszyscy delegaci mogli uczestniczyć w obradach. W tym samym czasie bowiem, zastęp z Krynek brał udział w gaszeniu płonącego lasu w Krynkach.

W trakcie obrad, drużyna OSP w Krynkach i dwie jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach, brały udział w gaszeniu lasu  koło miejscowości Krynki. Paliły się zadrzewienia o powierzchni ok. 40 arów. Zagrożony był pobliski młodnik sosnowy, ale strażacy zapobiegli rozprzestrzenianiu się ognia. W akcji, która trwała ponad trzy godziny, pomogli także leśnicy. Arkadiusz Lis - podleśniczy z Krynek, skierował na miejsce pług w celu powstrzymania pożaru.

W trakcie zjazdu, na trzecią z rzędu kadencję, strażacy wybrali Andrzeja Przygodę wójta Brodów na Prezesa Zarządu Gminnego Z.O.S.P.R.P. Wiceprzewodniczącymi zostali: Marek iwan oraz Tadeusz Murzyn. Na  Komendanta Gminnego OSP wybrano Tomasza Gęburę – prezesa OSP Brody. Pozostałe funkcje: Skarbnik – Tadeusz Bernaciak, Członkowie zarządu: Andrzej Rynio, Jan Kozera, Kamil Orczyk, Sekretarz: Anna Kucharczyk.

Andrzej Przygoda podsumował działania gminnych jednostek w ostatnich pięciu latach, nowe wyposażenie oddziałów oraz omówił remonty wszystkich strażnic w gminie. W zebraniu uczestniczył Krzysztof Lipiec - Poseł na Sejm R.P., Marek Kaczmarczyk – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej, Jan Kosiela – Prezes Zarządu Powiatowego Z.O.S.P.R.P.  oraz Ewa Stawiarska - Dyrektor gimnazjum Rudzie. Obecny był także Jerzy Stąporek - Przewodniczący Rady Gminy w Brodach oraz Ignacy Cymerys – Przewodniczący Komisji Budżetowej Rady Gminy. Radnymi byli także delegaci OSP – Tadeusz Bernaciak, Stanisław Wrona oraz zaproszony na to spotkanie Tadeusz Kępa - Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Starachowicach.

 


Zdjęcia:


 

Poprawiony: czwartek, 16 czerwca 2011 11:29
 

Czy wiesz, że...

kapl-dziurkatastrofalna powódż w 1903r. zniszczyła tamę i wszystkie urządzenia fabryczne w Brodach? Jedną z Konsekwencji kataklizmu był rozwój chorób, w tym malarii. Miejscowa legenda głosi, że epidemię powstrzymała interwencja św. Jana Nepomucena, którego figurę umieszczono w kapliczce we wsi Dziurów. Imię świętego nosi jedna z ważniejszych ulic tej miejscowości.