Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Na sygnale Dwa pożary w sobotę

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Dwa pożary w sobotę PDF Drukuj Email
Wpisany przez KP PSP Starachowice, Mariusz Zawłocki   

2mOgień pojawił się najpierw  21 maja po godzinie 19 na poddaszu budynku mieszkalnego w Brodach przy ulicy Relaksowej. W wyniku pożaru nadpaleniu uległa drewniana konstrukcja dachu. Spaliły się dwa okna oraz przedmioty znajdujące się na poddaszu (meble, materace, sprzęt sportowy, itp.). Wieczorem, tego samego dnia, w Lubieni na ul. Wschodniej zapaliła się stodoła. Mimo pracy strażaków, budynek spłonął całkowicie.

4m

W cztero i półgodzinnej akcji gaszenia domu w Brodach uczestniczyły dwa zastępy z Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach oraz dwie drużyny Ochotniczych Straży Pożarnych (z Krynek i z Brodów). Działania strażaków pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu dwóch  strumieni wody na palące się poddasze. Jeden strażak wszedł do środka wraz ze sprzętem ochrony dróg oddechowych a drugi kierował wodę używając drabiny.

W czasie gdy jeszcze dogaszano pożar w Brodach, zauważono ogień wydobywający się ze stodoły w Lubieni przy ul. Wschodniej. Gasił ją zastęp Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej ze Starachowic oraz trzy zastępy Ochotniczych  Straży Pożarnych (z Lubieni, Brodów i Krynek).  Następnie, strażacy wyrzucili na zewnątrz słomę i zmoczyli wodą w celu całkowitego dogaszenia tych materiałów. W wyniku pożaru stodoła spłonęła doszczętnie. Całe szczęście, że ogień nie rozprzestrzenił się na sąsiednie domy i zabudowania. Stało się to m. in. dzięki temu, że okoliczni mieszkańcy wcześnie zauważyli ogień i szybko zawiadomili straż.

Poprawiony: wtorek, 24 maja 2011 12:13
 

Czy wiesz, że...

pudlingarniaw 1843 roku, w zakładzie metalurgicznym - tzw. pudlingarni oraz walcowni w Brodach pracowało 60 robotników? W ciągu roku przetapiano tu ok. 2 600 ton żelaza handlowego.