Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Na sygnale „Cudze chwalicie swego nie znacie..."

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

„Cudze chwalicie swego nie znacie..." PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura, Hanna Walczyk   

Glowne-M-wycieczka-do-buska-zdroju-uczniowie-zsp-krynkiW dniu 21 października 2021r. uczniowie klas II,III i V Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krynkach wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę. W ramach zajęć technicznych odwiedzili małą manufakturę-Olejarnię Zagłoby w Mikułowicach k/Buska Zdroju.

Zobaczyli zabytkową 150 letnią maszynę do ręcznego tłoczenia oleju. Brali udział w procesie tłoczenia oleju, który był połączony z degustacją. Dzieci odwiedziły również Tężnię solankową w Busku Zdroju, poznały jej działanie. Były zachwycone pomnikiem przyrody-SOSNA NA SZCZUDŁACH oraz mini zoo „LEŚNE ZACISZE" , które mieści się w malowniczym terenie otoczonym lasem w miejscowości Lisów. Pełni wrażeń po pięknej jesiennej wycieczce wróciły szczęśliwe do domu.

 


Poprawiony: piątek, 22 października 2021 14:17
 

Czy wiesz, że...

kk3najprawdopodobniej już w 1353r. wybudowano modrzewiowy kościół w Krynkach p.w. Św. Marcina. Stał on przy obecnych zabudowanich ulicy Długiej. Do dziś stoi tam krzyż upamiętniający lokalizację świątyni. Podobno niektóre belki w kryneckiej dzwonnicy pochodzą z tego kościoła!