Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Na sygnale Strażackie soboty (zdjęcia)

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Strażackie soboty (zdjęcia) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   

osp-brody-zebranie-sprawozdawcze-wojt-marzena-bernat-09mNa półmetku jest seria zebrań sprawozdawczych w Ochotniczych Strażach Pożarnych gminy Brody. Organizowane są one od 10 stycznia w kolejne sobotnie popołudnia. Spotkania odbyły się już w Krynkach, Lubieni i Brodach. We wszystkich uczestniczyła pani Marzena Bernat – wójt gminy Brody.

W Krynkach, Krzysztof Lipiec – Poseł na Sejm R.P. podziękował strażakom za honorową służbę na rzecz osób potrzebujących wsparcia. Marek Kaczmarczyk – komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach powiedział w Krynkach, że miejscowa jednostka jest najbardziej mobilna spośród wszystkich OSP w gminie. W 2014r. drużyna wyjeżdżała do akcji 75 razy. O dziesięć działań mniej ma na koncie jednostka z Brodów. O drużynie tej komendant powiedział że można na nich polegać. Strażacy w licznym składzie zgłaszają się na akcje.

Sprawozdania druhów z Lubieni słuchał Robert Włodarczyk - zastępca komendanta powiatowego PSP. Dziękował jednostce za funkcjonowanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, która na koncie ma sukcesy na zawodach ratownictwa medycznego. Młodzi druhowie uczestniczą też w zawodach strażackich. W skład drużyny młodzieżowej wchodzi 10 dziewcząt i 12 chłopców. Na zebraniu, do tego grona, przyjęto nowych członków: rodzeństwo Rozalię, Emilię i Borysa Bernat oraz Matyldę Galas.

W ubiegłym roku, OSP w Brodach od Agencji Mienia Wojskowego otrzymało samochód terenowy Tarpan Honker. Wymaga on remontu i przystosowania do działań strażackich. Pani wójt Marzena Bernat obiecała wesprzeć strażaków w tej sprawie.

Po wysłuchaniu sprawozdania za 2014 rok, strażacy udzielili poparcia zarządom jednostek OSP. W spotkaniach brali udział także: Jan Kosiela – prezes zarządu powiatowego Związku O.S.P.R.P., Andrzej Przygoda – szef gminnych struktur Z.O.S.P.R.P., Tomasz Gębura – komendant gminny OSP oraz radni z poszczególnych sołectw. Kolejne sobotnie zebrania strażackie odbędą się 31 stycznia w Stykowie i 7 lutego w Rudzie.

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Brodach:

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Lubieni: (fot. J. Kucharczyk)

 

 

Czy wiesz, że...

dyslokacjajednym z ciekawych zjawisk geologicznych w północnej części województwa świętokrzyskiego jest tzw. dyslokacja Wąchocko - Rudzka? Rzeka Kamienna niejako odgradza różne formy geologiczne. Prawy (południowy) brzeg rzeki stanowią utwory dolnego i środkowego triasu, natomiast wzdłuż lewego brzegu zalegają skały dolnej jury.