Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Na sygnale Debata o bezpieczeństwie

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Debata o bezpieczeństwie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Rajmund Gębura   

debata-o-bezpieczentwie-policja-powiat-Starachowice-gmina-Brody-01-m22 listopada 2013 roku w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Brody odbyła się społeczna debata na temat stanu bezpieczeństwa publicznego w gminie Brody. Organizatorami spotkania byli Wójt Gminy Brody i Komendant Komisariatu Policji w Brodach. Przybyło ponad sześćdziesiąt osób.

Debatę rozpoczęli gospodarze spotkania. Wójt gminy Brody przywitał zebranych i przypomniał, że poprzednie tego typu spotkanie z 2008 roku przyniosło spore efekty w postaci wniosków co do funkcjonowania policji. Następnie p.o. komendanta komisariatu w Brodach Grzegorz Jabłoński, omówił realizacje zgłoszonych postulatów i zaprezentował najważniejsze zagrożenia bezpieczeństwa publicznego w gminie Brody. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy gminy oraz Komendant Powiatowy Policji w Starachowicach Sławomir Sędybył, członek Zarządu Powiatu Starachowickiego Cezary Berak, radni i sołtysi, pracownicy urzędu gminy, przedstawiciele szkół, młodzieżowej drużyny pożarniczej z Lubieni, oraz organizacji pozarządowych.
Obrady podzielono na trzy panele tematyczne: bezpieczeństwo w miejscach publicznych i miejscach zamieszkania, bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz współpraca instytucji na rzecz poprawy bezpieczeństwa.
W trakcie dyskusji wskazywano na najważniejsze problemy i zagrożenia występujące w gminie Brody oraz poszukiwano metod i sposobów na ich rozwiązanie. Zgłoszono następujace postulaty, które funkcjonariusze Policji i władze samorządowe postanowili rozwiązać w możliwie najkrótszym czasie:

  • walka z chuligaństwem i wzmożenie patroli w okolicach obiektów użyteczności publicznej, zapory w Brodach, szkół, boisk, ośrodków zdrowia, itp.,
  • powstanie wspólnego zespołu międzyinstytucjalnego w celu uruchomienia monitoringu wizyjnego najbardziej zagrożonych miejsc w Brodach,
  • rozwiązanie problemów związanych z ruchem drogowym: oddzielenie ruchu pieszych i pojazdów mechanicznych, wyznaczenie przejść drogowych, uporządkowanie ruchu ciężarówek,
  • w celu zagospodarowania wolnego czasu młodzieży zgłoszono wniosek o utworzenie siłowni w Brodach.

Na zakończenie debaty, Komendant Powiatowy Policji Sławomir Sędybył podkreślił duże znaczenie tego typu spotkań w kontaktowaniu się Policji ze społeczeństwem.


 Zdjęcia: (fot.: Konrad Prostak)

 

Poprawiony: piątek, 29 listopada 2013 11:17
 

Czy wiesz, że...

fascynacja-mprzy Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach dzaiałają cztery zespoły śpiewacze, dwie grupy taneczne oraz Gminna Orkiestra Dęta?