Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Na sygnale Czy to było podpalenie?

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Czy to było podpalenie? PDF Drukuj Email
Wpisany przez mł. kpt. Piotr Mergalski - KPPSP w Starachowicach   

1am17 czerwca br. przed godz. 23, straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze pustego budynku mieszkalnego w Lipiu. Po opanowaniu ognia i powrocie jednostek do strażnicy zaczęła się palić pobliska szopa. Przypuszczalną przyczyną obu zdarzeń było podpalenie.

W przypadku pierwszego pożaru, działania gaśnicze prowadzono z jednoczesnym przeszukaniem pomieszczeń w celu sprawdzenia, czy w środku nie ma ludzi. Po ugaszeniu pożaru, przy pomocy bosaka usunięto niebezpieczne, zwisające elementy więźby dachowej. W działaniach trwających ponad 2 godziny brały udział zastępy z Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej z Lubieni - w sumie 11 strażaków.
20 minut po powrocie z akcji, dyżurny operacyjny przyjął kolejne zgłoszenie o pożarze szopy w miejscowości Lipie. Pożar powstał w niedalekiej odległości od poprzedniego zdarzenia. W tym przypadku po opanowaniu pożaru strażacy przerzucili słomę i przelewali ją wodą w celu całkowitego ugaszenia. W działaniach trwających ponad 17 godzin brało udział 11 zastępów straży pożarnej w sumie 50 strażaków.

 Zdjęcia: (Fot. : mł. kpt. Piotr Mergalski - KPPSP w Starachowicach)

 

Poprawiony: środa, 19 czerwca 2013 08:28
 

Czy wiesz, że...

oltarz-ofiarjeden z olbrzymich głazów w rezerwacie "Skały w Krynkach", według miejscowej legendy służył za ołtarz ofiarny?

Podobno niejaki Gutan składał tam krwawe ofiary bogowi Krynosowi.