Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Na sygnale Niewybuchy koło Stawu Kunowskiego

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Niewybuchy koło Stawu Kunowskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez K.P. Policji w Starachowicach   

niewybuchy-staw-kunowski-mPonad 60 pocisków i 31 zapalników odnaleziono w lesie koło Stawu Kunowskiego. Informację o znalezieniu takiego arsenału z czasów II Wojny Światowej, dyżurny starachowickiej komendy policji otrzymał od leśniczego Leśnictwa Połągiew. Policjanci przypominają jak zachować się w przypadku odnalezienia takich przedmiotów.

Policjanci na miejscu ustalili, że przedmioty zostały wykopane przez pracowników firmy saperskiej, prowadzącej prace oczyszczania terenów leśnych z niewybuchów. Mundurowi zabezpieczali miejsce znaleziska, ujawnionego ok. 100 metrów od szkoły podstawowej i placówki opiekuńczo-wychowawczej. Usunięciem arsenału zajął się wojskowy patrol sapersko - minerski.

Policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność w przypadku odnalezienia podobnych niewybuchów. Jeśli podczas prac remontowych, ziemnych lub w innych okolicznościach znajdziemy takie przedmioty, pamiętajmy o podstawowych zasadach:
- zabezpiecz miejsce i oznacz przed dostępem innych osób lub zwierząt i oddal się na bezpieczną odległość
- powiadom Policję! Pozostawienie niewybuchu to niebezpieczeństwo dla innych!
- pod żadnym pozorem nie przemieszczaj znalezionych przedmiotów, każde gwałtowne uderzenie może zainicjować wybuch. Raz odkopanych przedmiotów nie wolno ponownie zakopywać

Poprawiony: piątek, 07 czerwca 2013 15:57
 

Czy wiesz, że...

w latach 1919-1954 wsie na naszym terenie należały do gminy Styków z siedzibą w Starachowicach? W 1952 roku gmina składała się z 12 gromad: Brody, Budy, Brodzkie, Dziurów, Jabłonna, Kuczów, Lipie, Lubienia, Michałów, Ruda, Skała, Styków i Styków Kolonia.