Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Na sygnale Pożar koło kominka

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Pożar koło kominka PDF Drukuj Email
Wpisany przez KP PSP w Starachowicach   

pozar-kominka11 listopada, przed godziną szóstą rano, zgłoszono pożar sadzy w Adamowie. W tym czasie, właściciel starał się ugasić kanał komina przy pomocy węża ogrodowego. Gdy na miejsce przyjechali strażacy, zobaczyli  dym wydobywający z okien. Okazało się, że palą się drewniane elementy konstrukcyjne, we wnętrzu ściany za kominkiem.

Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego oraz gaszenie proszkiem źródeł ognia. Wydobywający się dym z wnętrza ściany spowodował decyzję o rozebraniu konstrukcji ściany oraz częściowo sufitu przy pomocy pilarki do drewna. Następnie dogaszono palące się elementy oraz sprawdzono miejsce kamerą termowizyjną, by mieć pewność, że pożar się nie odnowi.

Poprawiony: poniedziałek, 12 listopada 2012 14:11
 

Czy wiesz, że...

kolo-wodnejuż w XVI wieku na rzece Kamiennej w Krynkach istniała zapora wodna? W1578r. funkcjonowały tu trzy koła wodne napędzające urządzenia hutnicze. Nie jest wykluczone, że  kuźnica realizowała szereg poważnych dostaw rządowych. Za te zasługi dzierżawca zakładu - Walenty Duracz został nobilitowany do stanu szlacheckiego.