Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Inwestycje Będą remonty dróg

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Będą remonty dróg Drukuj
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
czwartek, 02 września 2010 11:29

Dziurow-ul.Mila-minW gminie Brody, do końca roku planuje się modernizację następujących dróg:

Ulica Miła w Dziurowie:

Droga o długości 204 m i szerokości 3 m została kompletnie rozmyta podczas majowych opadów. Wody z drogi powiatowej znalazły sobie ujście w ul. Miłej powodując jej kompletne rozmycie.

Dotychczasowe remonty tej drogi nie przyniosły efektów, gdyż uzupełniany w ubytkach jezdni materiał kamienny podczas intensywnych opadów deszczu został wymyty na ul. Złotą i dalej. Gmina wyremontuje drogę. Położona będzie nawierzchnia z kostki. Naprawa drogi o długości 200 m kosztować będzie ok. 62 tys. zł. Pieniądze te będą w całości pochodzić z budżetu gminy.

Ulica Spacerowa w Dziurowie:

Na przebudowę tej drogi, gmina złożyła wniosek do Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych w ramach remontów dróg dojazdowych do pól. Na początku września będzie wiadomo, czy przyznane będzie dofinansowanie. Koszt zadania szacuje się na 70 tys. zł.

Chodnik w Brodach – koło pomnika Dr Anki:

Zadanie zaplanowano by połączyć istniejące chodniki: przy ul. Radomskiej oraz przy drodze krajowej nr 9.   Koszty budowy chodnika – ok. 30 tys. - w całości pokryje gmina.

Chodnik w Krynkach na ul. Kościelnej:

Wykonane zostanie przedłużenie chodnika aż do ul. Długiej w Krynkach. Przetarg na to zadanie rozpisze Zarząd Dróg Powiatowych w Starachowicach. Rozpoczęcie robót nastąpi jeszcze w bieżącym roku. Planuje się, że remont zostanie zakończony w maju 2011 roku.

Droga powiatowa Styków – Jabłonna:

Wniosek na remont drogi wraz z oświetleniem złoży Zarząd Dróg Powiatowych w ramach tzw. „Schetynówek”. Planuje się wykonanie modernizacji w latach 2011-2012. Gmina Brody będzie w 50% finansować tę inwestycję (w granicach gminy).

Ul. Nad Torami w Brodach:

Trwają uzgodnienia decyzji środowiskowej na modernizację drogi. Z tego powodu nie można zakończyć procesu tworzenie dokumentacji remontu. Sprawa jest o tyle skomplikowana, że droga leży na terenach kolejowych a pod jej powierzchnią poprowadzona jest magistrala telefoniczna, gazociąg i wodociąg. Przed przystąpieniem do wykopów należy te linie przenieść w inne miejsce. Przełożenie samego tylko kabla telefonicznego kosztuje ok. 80 tys. zł. Ze względu na przeszkody formalne, prace nie rozpoczną się w bieżącym roku.

Poprawiony: czwartek, 02 września 2010 12:59
 

Czy wiesz, że...

fascynacja-mprzy Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach dzaiałają cztery zespoły śpiewacze, dwie grupy taneczne oraz Gminna Orkiestra Dęta?