Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Inwestycje Dni Otwarte Funduszy Europejskich (film)

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Dni Otwarte Funduszy Europejskich (film) Drukuj
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 09 października 2020 09:25

dni-otwarte-fundusze-europejskie-kamienna-brody-dzieci-kolorowanki-mGmina Brody uczestniczyła w siódmej edycji imprezy promującej środki unijne. W tym roku, odbyły się one online w dniach od 25 do 27 września. Każdy chętny mógł za pomocą strony internetowej dniotwarte.eu zobaczyć wiele ciekawych projektów z całej Polski. W dniu 5 października, gmina Brody kontynuowała ideę dni otwartych poprzez organizację spotkania z dziećmi w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Krynkach.


Na spotkaniu zostały rozdane upominki od Urzędu Marszałkowskiego - kolorowanki z mapą województwa świętokrzyskiego i zaznaczonymi projektami powstałymi przy wsparciu funduszy oraz gry Piotruś przedstawiające tematykę Funduszy unijnych w regionie.
W ramach dni otwartych online, gmina zaprezentowała Centrum Turystyczne w Rudzie, które zostało utworzone w ramach projektu pn. „Rozwój potencjału endogenicznego poprzez wykorzystanie walorów turystycznych Zalewu Brodzkiego usytuowanego w Dolinie Kamiennej". Powstał tam m. in. park linowy w koronie drzew, ścianka wspinaczkowa, place zabaw dla dzieci, boisko do siatkówki plażowej oraz pole namiotowe i kempingowe.

Poniższy film promował nasze centrum w ramach Dni Otwartych Funduszy Unijnych:

 

Poprawiony: piątek, 09 października 2020 09:31
 

Czy wiesz, że...

dyslokacjajednym z ciekawych zjawisk geologicznych w północnej części województwa świętokrzyskiego jest tzw. dyslokacja Wąchocko - Rudzka? Rzeka Kamienna niejako odgradza różne formy geologiczne. Prawy (południowy) brzeg rzeki stanowią utwory dolnego i środkowego triasu, natomiast wzdłuż lewego brzegu zalegają skały dolnej jury.