Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Inwestycje Ważne dla mieszkańców sołectwa Lubienia i ul. Leśnej w Młynku

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Ważne dla mieszkańców sołectwa Lubienia i ul. Leśnej w Młynku Drukuj
środa, 24 czerwca 2020 07:41

lubienia-kanalizacja-przylacza-mlynek-lesna-gmina-brody-mPragnę serdecznie Państwa poinformować, iż dobiega końca realizacja największej inwestycji podjętej do tej pory przez Gminę Brody, inwestycji na którą mieszkańcy sołectwa Lubienia i ul. Leśnej w Młynku czekali przeszło 20 lat – prace związane z wybudowaniem sieci kanalizacji sanitarnej zostały zakończone. Dla nas wszystkich jest to moment wyjątkowy. To chwila, w której wieńczy się sukcesem trudny czas przepełniony ogromną pracą.

Realizacja, tak długo wyczekiwanego przedsięwzięcia nie byłaby realna bez wsparcia finansowego z zewnątrz. Dzięki staraniom władz Gminy w latach 2016-2020, zaangażowaniu Radnych Gminy Brody oraz odpowiednich służb, udało się pozyskać dofinansowanie z budżetu Unii Europejskiej i wsparcie finansowe z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Nowa sieć kanalizacyjna w Lubieni i w Młynku (ul. Leśna) stanowi olbrzymi krok do zrównoważonego rozwoju całej naszej Gminy. Efektywna
i nowoczesna gospodarka ściekowa ma ogromne znaczenie dla życia każdego człowieka, dla prowadzenia gospodarstw domowych i komfortu dnia codziennego.

W związku z tym proszę, abyście Państwo, w miarę możliwości podłączali swoje gospodarstwa do nowo wybudowanej sieci kanalizacyjnej, poprzez podłączenie instalacji wewnętrznej budynków do studzienek rewizyjnych.
W tym miejscu przypomnę, iż Zakład Gospodarki Komunalnej w Brodach świadczy tego typu usługi. Instalacja winna być wykonana zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami. Wykonanie podłączenia do istniejącej studzienki rewizyjnej należy koniecznie zgłosić do odbioru, który zostanie dokonany przez pracowników Zakładu Gospodarki Komunalnej.
Dalszym, obowiązkowym krokiem jest podpisanie stosownej umowy na odbiór ścieków.

Zachęcam do korzystania z tego dobrodziejstwa w trosce o własną wygodę oraz dbałość o piękno środowiska naturalnego, które nas otacza.

Zapraszam wszystkich na spotkanie w plenerze pod nazwą "Zakończenie budowy kanalizacji w Lubieni". Odbędzie się ono w piątek 26 czerwca 2020 r. o godz. 17:00. w Lubieni przy skrzyżowaniu ulicy Zachodniej z ulicą Leśną.

Z wyrazami szacunku – Wójt Gminy Brody Marzena Bernat.

Poprawiony: środa, 24 czerwca 2020 07:58
 

Czy wiesz, że...

kk3najprawdopodobniej już w 1353r. wybudowano modrzewiowy kościół w Krynkach p.w. Św. Marcina. Stał on przy obecnych zabudowanich ulicy Długiej. Do dziś stoi tam krzyż upamiętniający lokalizację świątyni. Podobno niektóre belki w kryneckiej dzwonnicy pochodzą z tego kościoła!