Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Inwestycje Wsparcie dla zakładu komunalnego

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Wsparcie dla zakładu komunalnego Drukuj
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 20 grudnia 2019 10:33

samochod-dostawczy-nowy-zgk-brody-kamaz-gazela-plug-posypywarka-mDzięki dotacji gminy Brody, Zakład Gospodarki Komunalnej kupił nowy samochód wielofunkcyjny z pługiem i posypywarką. Jednym z pierwszych jego zastosowań będzie pomoc w zimowym utrzymaniu dróg gminnych.

Pojazd dostawczy Kamaz Gaz Gazela jest fabrycznie nowy. Oprócz urządzeń wykorzystywanych w zimę ma ładownię trójstronnie pochylaną i plandekę. Dzięki temu będzie bardzo przydatny przy wielu pracach wykonywanych przez ZGK. Samochód kosztował 180 tys. zł netto. Tę kwotę, gmina Brody przekazała zakładowi komunalnemu.
- Inwestujemy w Zakład Gospodarki Komunalnej zamiast zlecać zadania na zewnątrz. Dzięki temu gminna jednostka się rozwija i rozszerza zakres usług świadczonych dla mieszkańców – powiedziała Marzena Bernat Wójt Gminy Brody.

Kompleksowy remont
W bieżącym roku zakład komunalny zmienił się nie do poznania. Oprócz nowego samochody trwa modernizacja Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który prowadzi ZGK. Remontowane są budynki, wykonywana jest nawierzchnia drogowa, oświetlenie i ogrodzenie. Zakupione są urządzenia do monitoringu, pojemniki, kontenery na odpady różnego rodzaju i waga samochodowa i inne urządzenia. Od dziesięcioleci to pierwszy taki duży remont obiektu w Krynkach przy ul. Długiej 3a.
Przypominamy, że ZGK odpowiada w tym roku za zimowe utrzymanie dróg gminnych. Zgłoszenia należy kierować pod nr tel. 782 705 777 lub 41 271 13 77. Dzwonić też można do Urzędu Gminy Brody - tel. 41 271 12 05.

Nowoczesne pojazdy
Oprócz nowego samochodu, w parku maszynowym ZGK znajdują się m. in.: Samochód ciężarowy Mercedes, Ford Transit z maszyną wysokociśnieniową do udrożniania rur kanalizacyjnych (WUKO), koparko-ładowarka JCB, samochód dostawczy Citroen oraz wielofunkcyjny ciągnik Pronar dostosowany do zimowego utrzymania dróg, koszenia poboczy, ciągnięcia beczki asenizacyjnej.

Poprawiony: piątek, 20 grudnia 2019 15:29
 

Czy wiesz, że...

pudlingarniaw 1843 roku, w zakładzie metalurgicznym - tzw. pudlingarni oraz walcowni w Brodach pracowało 60 robotników? W ciągu roku przetapiano tu ok. 2 600 ton żelaza handlowego.