Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Inwestycje W Krynkach powstaje węzeł turystyczny (zdjęcia)

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

W Krynkach powstaje węzeł turystyczny (zdjęcia) Drukuj
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
środa, 06 listopada 2019 08:18

wezel-tyrystyczny-krynki-k-barokowego-kosciola-1mPrzy znanym zabytku – barokowym kościele w Krynkach rozpoczęła się budowa punktu obsługi ruchu turystycznego. W budynku o powierzchni ok. 75 m2 przewidziane są m. in. sanitariaty z osobnym wejściem oraz zadaszenie od strony drogi. Podróżni będą mogli się tam schronić przed deszczem lub poczekać na autobus.

W sezonie letnim, wielu turystów ogląda kościół i dzwonnicę jako świetnie zachowany, barokowy zespół świątynny. Dzięki innemu prowadzonemu przez gminę działaniu - rewitalizacji terenu przed zabytkową dzwonnicą, najstarszy budynek uzyska dodatkowy walor jakim jest nawiązujące do stylistyki otoczenie. Od dawna była potrzeba utworzenia zaplecza do obsługi ruchu turystycznego. Projekt budowlany tego przedsięwzięcia wykonany został z funduszu sołeckiego. Budynek wznosi Zakład Gospodarki Komunalnej w Brodach. Planuje się, że pierwszy etap polegający na osiągnięciu stanu surowego zamkniętego zakończony zostanie jeszcze w bieżącym roku. Przewidywany koszt tych działań wynosi ok. 150 tys. zł.

 

Poprawiony: środa, 06 listopada 2019 11:16
 

Czy wiesz, że...

grod2w Lubieni, na jednym ze wzgórz prawdopodobnie istniało kiedyś grodzisko. W 1363 r. wydano prawo lokacji wsi na prawie niemieckim. Zapewne osada rozwijała się bujnie skoro w 1440r. biskup Zbigniew Oleśnicki wystawił przywilej lokacji, na prawie magdeburskim - miasta Lubienia. Z nieznanych przyczyn lokacji nie zrealizowano.

elektronik sigara