Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Inwestycje Poważna inwestycja na „bazie” (zdjęcia)

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Poważna inwestycja na „bazie” (zdjęcia) Drukuj
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 25 października 2019 13:45

pszok-krynki-recykling-gmina-brody-DSC07838mTrwa modernizacja Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Krynkach przy ul Długiej 3A. Remontowane są dwa budynki, nawierzchnia drogowa na terenie obiektu, oświetlenie i ogrodzenie. Dodatkowo, zakupione będą urządzenia do monitoringu, pojemniki, kontenery na odpady różnego rodzaju i waga samochodowa, Jest to pierwszy od wielu lat poważny remont dawnej bazy warsztatowej.

Zdecydowanie poprawi się funkcjonalność wnętrz. Wykonane zostanie ocieplenie budynków, tynki z płyt gipsowo-kartonowych, posadzki, okna, drzwi, grzejniki, instalacja centralnego ogrzewania wraz z kotłownią, instalacja elektryczna, wodno-kanalizacyjna wraz z umywalkami, ubikacjami i prysznicami. Zakupiony będzie m. in. stół warsztatowy, potrzebne narzędzia, komputer i drukarka. Wymienione zostanie pokrycie dachowe i zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne.
W dniu 24 października pani wójt Marzena Bernat oglądała prace już wykonane przez spółkę „Drogmar" z Ostrowca Świętokrzyskiego. Towarzyszyła jej Wioletta Kwiecień – kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej oraz Jacek Wójcik – kierownik referatu inwestycyjnego.
Powyższa inwestycja ma na celu poprawę selektywnej zbiórki odpadów w gminie. Jej koszt wynosi ponad 1 135 tys. zł. Z tego ok 798 tys. zł pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 4.2 „Gospodarka odpadami" Oś „dziedzictwo naturalne i kulturowe" Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

 

 

Poprawiony: piątek, 25 października 2019 13:55
 

Czy wiesz, że...

kolo-wodnejuż w XVI wieku na rzece Kamiennej w Krynkach istniała zapora wodna? W1578r. funkcjonowały tu trzy koła wodne napędzające urządzenia hutnicze. Nie jest wykluczone, że  kuźnica realizowała szereg poważnych dostaw rządowych. Za te zasługi dzierżawca zakładu - Walenty Duracz został nobilitowany do stanu szlacheckiego.