Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Inwestycje Park linowy, camping i inne inwestycje

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Park linowy, camping i inne inwestycje Drukuj
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
czwartek, 22 marca 2018 14:49

zalew-brodzki-powstanie-park-linowy-i-trasy-do-biegania-muzeum-i-inne-inwestycje-turystyka-minJuż niedługo, okolice Zalewu Brodzkiego staną się ważną atrakcją turystyczną regionu. Wszystko to dzięki dużym inwestycjom, na które przyznano gminie dotację w wysokości ok. 5,7 mln. zł. Dzięki dofinansowaniu, na terenie „Skał w Rudzie" wykonana zostanie ścianka wspinaczkowa, park linowy, pole namiotowe, pasaż widokowy i dwa place zabaw.

 

W pobliżu, planowana jest budowa campingu, pomostu na palach, wiaty, chodnika wraz oświetleniem ulicy Panoramicznej, ścieżki do biegania, ciągu komunikacyjnego oraz dwóch ścieżek rowerowych. Zadanie zakłada także adaptację części pomieszczeń szkoły w Rudzie na schronisko turystyczne. W ramach zadania, wokół Zalewu Brodzkiego powstanie pięć parkingów. Ponadto, gmina zamierza utworzyć muzeum w budynku dawnej siedziby administracji brodzkiego zakładu hutniczego. Obecnie mieści się tam m. in. punkt pocztowygmina-brody-turystyka-zalew-brodzki-umowa-wojt-marzena-bernat-tadeusz-serfafin-projektant-min. Planowane są także prace związane z zagospodarowaniem terenu przed barokowym kościołem w Krynkach. Przy obiektach turystycznych zamontowany będzie monitoring. Nasze atrakcje reklamowane będą na osiemnastu tablicach, które postawione zostaną na terenie gminy Brody i województwa świętokrzyskiego.
Marzena Bernat - Wójt Gminy Brody podpisała preumowę dotyczącą dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020. Udzielona ona zostanie w ramach zadania pod nazwą: „Rozwój potencjału endogenicznego poprzez wykorzystanie walorów turystycznych Zalewu Brodzkiego usytuowanego w Dolinie Kamiennej". Urząd Gminy Brody, w drodze przetargu wyłonił już wykonawcę dokumentacji projektowej dotyczącej tej inwestycji.

 

Zobacz także:

 

logo-pl-eu-swietokrzyskie-fund-eu1

 

Poprawiony: wtorek, 27 marca 2018 07:52
 

Czy wiesz, że...

kolo-wodnejuż w XVI wieku na rzece Kamiennej w Krynkach istniała zapora wodna? W1578r. funkcjonowały tu trzy koła wodne napędzające urządzenia hutnicze. Nie jest wykluczone, że  kuźnica realizowała szereg poważnych dostaw rządowych. Za te zasługi dzierżawca zakładu - Walenty Duracz został nobilitowany do stanu szlacheckiego.