Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Inwestycje Dotacja dla lekkoatletów

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Dotacja dla lekkoatletów Drukuj
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 18 sierpnia 2017 12:08

brama-bieg-staszica-brody-lkb-rudnik-minLudowy Klub Biegacza „Rudnik" otrzymał ponad 5,1 tys. zł dotacji na zakup bramy dmuchanej, płotków treningowych i bloków startowych. Całkowita wartość inwestycji wynosi blisko 11 tys. zł.  Pozostałe koszty pokryje Gmina Brody. Brama, po raz pierwszy została użyta 13 sierpnia, w trakcie XVIII Międzynarodowego Biegu im. Stanisława Staszica.

Dotację przyznał Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w ramach konkursu „Odnowa Wsi Świętokrzyskiej”. W najbliższym czasie zakupione zostanie 10 płotków biegowych i 4 bloki startowe. Będzie to sprzęt wyczynowy – taki jak na międzynarodowych zawodach lekkoatletycznych. Realizacja projektu pozwoli na lepsze przygotowanie zawodników i organizację zawodów w nowych konkurencjach lekkoatletycznych. Ponadto, z dotacji otrzymanej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, w Brodach budowana jest bieżnia lekkoatletyczna. Dzięki obu projektom, mieszkańcy gminy będą mogli korzystać z nowoczesnego i dobrze wyposażonego obiektu sportowego. Inwestycje te z pewnością przyczynią się do wzrostu zainteresowania uprawianiem lekkoatletyki.

Poprawiony: piątek, 18 sierpnia 2017 14:00
 

Czy wiesz, że...

kolo-wodnejuż w XVI wieku na rzece Kamiennej w Krynkach istniała zapora wodna? W1578r. funkcjonowały tu trzy koła wodne napędzające urządzenia hutnicze. Nie jest wykluczone, że  kuźnica realizowała szereg poważnych dostaw rządowych. Za te zasługi dzierżawca zakładu - Walenty Duracz został nobilitowany do stanu szlacheckiego.