Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Inwestycje Wspólnie dbajmy o porządek

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Wspólnie dbajmy o porządek Drukuj
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
środa, 24 maja 2017 10:52

kosze-na-smieci-porzadek-gmina-brody-skaly-w-rudzie-wyrownanie-trawa-minGmina Brody ustawiła 68 nowych koszy na śmieci, uporządkowała brzegi zalewu oraz wyrównała teren koło "Skał w Rudzie". „Staramy się o czystość i estetykę naszych okolic. Mam nadzieję że mieszkańcy i goście to uszanują i wspólnie będziemy dbać o czystość gminy” – apeluje Marzena Bernat Wójt Gminy Brody.

Metalowe kosze na śmieci ustawione są głownie przy wiatach przystankowych, chodnikach, miejscach użyteczności publicznej oraz koło Zalewu Brodzkiego. Nasz akwen wygląda ładniej dzięki wykoszeniu brzegów o łącznej powierzchni ok. 5 ha. W pobliżu pomników przyrody „Skały w Rudzie” wyrównano teren, usunięto korzenie oraz zasiano trawę. Ponadto, koło molo i wiaty w Rudzie odnowiono studnię. Zamiast brzydkiej, zużytej konstrukcji stoi estetyczna pompa wodna – tzw. abisynka. Koszt wyżej wymienionych prac wyniósł ponad 24 tysiące zł.

Urząd nie tylko dba o czystość ale stwarza nowe miejsca wypoczynku nad zalewem. Wybudowane jest molo, powstały trzy miejsca ogniskowe z rosnącymi w pobliżu klonami, ustawiono siedem tablic informacyjnych. Działania te mają na celu przyciągnąć jak najwięcej turystów. Zwiększenie liczby przyjezdnych wpływa bowiem na rozwój przedsiębiorczości na naszym terenie.

 

Nowe kosze na śmieci:

 

 

Teren koło "Skał w Rudzie" został wyrównany, spulchniony i zasiano tam trawę:

 

 

Wykoszono brzegi Zalewu Brodzkiego - łącznie ok. 5 ha:

 

 

Studnia abisyńska i nowe miejsce na ognisko koło mola i wiaty w Rudzie:

 

Poprawiony: środa, 24 maja 2017 14:12
 

Czy wiesz, że...

szlakowskaz-mprzez teren gminy Brody wytyczono i oznakowano łącznie ok 136 km szlaków turystycznych: pieszych i rowerowych?