Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Inwestycje Będą chodniki przy krajówce

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Będą chodniki przy krajówce Drukuj
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
czwartek, 18 maja 2017 12:48

chodnik-rudnik-lubienia-wojewoda-swietokrzyski-gddkia-wojt-marzena-bernat-06minRozpoczęła się budowa dwóch chodników przy drodze krajowej nr 9 – w Rudniku i w Lubieni. W dniu 18 maja, podczas przekazania placu budowy obecna była pani Agata Wojtyszek – wojewoda świętokrzyski, Marzena Bernat – wójt gminy Brody oraz Krzysztof Strzelczyk – dyrektor kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Pani wójt, od początku kadencji starała się o budowę tych chodników choć sprawa była poruszana także w latach poprzednich. Na spotkaniu dziękowała gościom za zaangażowanie w przeprowadzenie inwestycji istotnej dla mieszkańców. „Nikogo nie trzeba przekonywać jak ważna dla bezpieczeństwa ludzi jest budowa chodnika. Staramy się zdiagnozować odcinki dróg najbardziej niebezpieczne i finansować inwestycje, które poprawią tę sytuację" - powiedziała pani wojewoda.

W Rudniku będzie wykonane łącznie ok 1500 mb chodnika o szerokości 2m. W Lubieni zaś, po stronie przychodni i bazy OSP powstanie trasa dla pieszych o długości ok. 800 m. i szerokości 2,5m. Obydwa chodniki, od drogi oddzielone będą balustradą. Wartość robót wynosi prawie 1,6 mln zł. Zadanie finansowane będzie w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych ujętego w rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. Wykonawcą jest firma Transbud Michalski, Majchrzyk sp. jawna ze Strawczyna. Zakończenie inwestycji planowane jest przed 30 października br. W związku z budową na drodze mogą wystąpić czasowe przewężenia jezdni lub ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną.

W czerwcu br. ruszy kolejna, długo wyczekiwana inwestycja. Wybudowany zostanie chodnik w Kuczowie, przy drodze krajowej nr 42.

 

Poprawiony: poniedziałek, 22 maja 2017 12:47
 

Czy wiesz, że...

oltarz-ofiarjeden z olbrzymich głazów w rezerwacie "Skały w Krynkach", według miejscowej legendy służył za ołtarz ofiarny?

Podobno niejaki Gutan składał tam krwawe ofiary bogowi Krynosowi.