Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Inwestycje Molo wybudowane (film, zdjęcia)

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Molo wybudowane (film, zdjęcia) Drukuj
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 12 maja 2017 12:54

molo-ruda-zalew-brodzki-wojt-gminy-brody-marzena-bernat-minW Rudzie nad Zalewem Brodzkim zakończyła się budowa molo o powierzchni ok. 175 m2. Jest to kolejna inwestycja mająca na celu rozwój turystyki i rekreacji w naszej gminie. W ubiegłym roku wybudowano w pobliżu wiatę i zorganizowano szkółkę kajakarską dla młodzieży. Kolejnym etapem działań gminy jest utworzenie w Stykowie slipu do wodowania łodzi itp.

Molo składa się z części stałej posadowionej na palach dębowych oraz z części pływającej, Pomost stały (taras widokowy) ma wymiary 18 x 13,5m, część pływająca zaś 4,8 x 10 m. Zamontowane są odboje, drabinka wejściowa i półka nad lustrem wody – m. in. dla kajakarzy. Pokłady pokryte są deskami antypoślizgowymi. Wykonane już jest wygodne zejście z drogi na pomost. Koszt budowy molo wynosi 120 tys. zł.
W dniu 11 maja odbyło się spotkanie mające na celu ocenę wykonanych prac. Pani Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody podziękowała Panu Dariuszowi Olszewskiemu – właścicielowi firmy "Dekar", za dobre wykonania zadania. W spotkaniu uczestniczył także radny Tadeusz Bernaciak, sołtys Beata Szustak oraz Ernest Kumek - pracownik urzędu. Obecni byli także organizatorzy ubiegłorocznej szkółki kajakarskiej: Ewa Stawiarska – dyrektor gimnazjum w Rudzie oraz Grzegorz Bernaciak – instruktor ratownictwa WOPR oraz instruktor nurkowania.

W naszych okolicach jest wielu pasjonatów kajakarstwa i żeglarstwa. Molo, które będzie „perełką" turystyczną gminy już przyciąga nad zalew wielu gości. Pomost będzie także pełnić funkcję szkoleniową i przyczyni się do rozwoju oferty edukacyjnej szkoły w Rudzie.

 

Molo po wykonaniu prac:

 

Molo w trakcie budowy:

 

 

 

Poprawiony: piątek, 12 maja 2017 14:12
 

Czy wiesz, że...

fascynacja-mprzy Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach dzaiałają cztery zespoły śpiewacze, dwie grupy taneczne oraz Gminna Orkiestra Dęta?