Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Inwestycje Pomoce naukowe, boisko i kajaki

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Pomoce naukowe, boisko i kajaki Drukuj
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
piątek, 12 maja 2017 12:35

szkoly-wyposazenie-podpisanie-umowy-03minUrząd Gminy Brody uzyskał wysoką dotację na wyposażenie wszystkich szkół prowadzonych przez samorząd. Ponadto, w Adamowie wybudowane zostanie boisko ze sztuczną nawierzchnią wraz z zapleczem sportowym. Dla szkoły w Rudzie zakupione zostaną m. in. kajaki. Na to zadanie, w dniu 29 maja, Marzena Bernat - Wójt Gminy Brody podpisała umowę z Adamem Jarubasem - Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego.

Omawiany projekt wspierania edukacji zostanie zrealizowany w bieżącym roku. Jego koszt wynosi ponad 1,1 miliona złotych. Dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 (działanie 7.4) wynosi blisko 848 tys. zł. Pozostałe koszty poniesie gmina Brody. Władze gminy widząc duże zainteresowanie sportami wodnymi i mając na uwadze wykorzystanie walorów Zalewu Brodzkiego, postanowiły włączyć do projektu wyposażenie gimnazjum w Rudzie w 12 kajaków. Ponadto, dzieci będą mogły ćwiczyć na dwóch ergometrach (urządzeniach do ćwiczeń wioślarskich). Zajęcia prowadzone będą według zasad bezpieczeństwa nad wodą bo zakupione zostaną także dwa pontony asekuracyjne.

Gmina zainwestuje w bazę sportową także przy Szkole Podstawowej w Adamowie. Wybudowane zostanie boisko o nawierzchni poliuretanowej wraz z ogrodzeniem. Będzie można tam grać w piłkę nożną, ręczną, siatkówkę, badmintona, koszykówkę i tenisa ziemnego. Przebudowane zostanie też pobliskie zaplecze sportowe. Budynek zostanie rozbudowany i ocieplony. Po wybudowaniu podjazdu, obiekt stanie się bardziej dostępny dla osób niepełnosprawnych. Dzięki realizacji projektu, dzieci będą mogły także trenować skok w dal. Ponadto, wewnątrz budynku utworzona zostanie m. in. świetlica z sanitariatami i szatnią. Działania te są kontynuacją wielu inwestycji w rozwój sportu i turystyki w gminie Brody. W ubiegłym roku, w Rudzie organizowana była szkółka kajakowa wybudowano wiatę, uporządkowano teren wokół „Skał w Rudzie", wybudowano miejsca na ogniska. W bieżącym roku nad Zalewem Brodzkim ustawiono estetyczne tablice informacyjne i wybudowano molo dostosowane do uprawiania sportów wodnych.

W ramach programu zakupione zostaną pomoce dydaktyczne do pracowni przyrodniczych, matematycznych i informatycznych w szkołach prowadzonych przez gminę. Zakupione zostaną między innymi: komputery z urządzeniami, oprogramowanie, tablice multimedialne, rzutniki, mikroskopy, odczynniki, aparaty fotograficzne i nowoczesne pomoce matematyczne.

Gmina podejmuje też inne działania zmierzające do rozwoju edukacji. Urząd gminy złożył wniosek do Europejskiego Funduszu Społecznego na łączną kwotę ok. 900 tys. zł. Dla nauczycieli przewidywane są szkolenia a dla uczniów m. in. zajęcia dydaktyczno – wychowawcze, zajęcia rozwijające uzdolnienia, doradztwo edukacyjno – zawodowe oraz indywidualne zajęcia psychologiczno – pedagogiczne.

 

Poprawiony: czwartek, 01 czerwca 2017 10:21
 

Czy wiesz, że...

fascynacja-mprzy Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach dzaiałają cztery zespoły śpiewacze, dwie grupy taneczne oraz Gminna Orkiestra Dęta?