Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Inwestycje Lepszy dojazd do osiedla

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Lepszy dojazd do osiedla Drukuj
Wpisany przez Mariusz Zawłocki, Mateusz Bidziński   
wtorek, 04 kwietnia 2017 11:55

brody-dojazd-osiedle-sloneczna-spacerowa-poludniowa-wojtowska-nad-torami-pkp-skrzyzowanie-minTrwa przebudowa ulicy Słonecznej w Brodach. Dla ułatwienia komunikacji, budowane będzie skrzyżowanie z ulicą Nad Torami. Wygodny, pełnowymiarowy dojazd będą mieć mieszkańcy m. in. ulic: Spacerowej, Południowej i Wójtowskiej. W dniu 30 marca br., na terenie przyszłego skrzyżowania, odbyło się spotkanie połączone z przekazaniem placu budowy.

W ramach zadania zostanie wykonane między innymi 1344 m2 nawierzchni mineralno-asfaltowej, 250 m2 chodników z kostki brukowej. Droga i skrzyżowanie położone są na terenie o silnym nachyleniu stąd dużą uwagę zwrócono na właściwe odwodnienie pasa drogowego. Skarpy i rowy umocnione zostaną m. in. płytami chodnikowymi oraz ażurowymi. Koszt realizacji zadania wynosi ok. 240 tysięcy złotych.

Teren połączenia dróg leży na terenach kolejowych, stąd konieczne były uzgodnienia z zarządcą terenu. W spotkaniu z Wójtem Gminy Brody - Marzeną Bernat uczestniczyli przedstawiciele spółki PKP utrzymanie sp. z o.o. oraz firmy „Budromost" – wykonawcy zadania.

Poprawiony: środa, 05 kwietnia 2017 14:03
 

Czy wiesz, że...

kolo-wodnejuż w XVI wieku na rzece Kamiennej w Krynkach istniała zapora wodna? W1578r. funkcjonowały tu trzy koła wodne napędzające urządzenia hutnicze. Nie jest wykluczone, że  kuźnica realizowała szereg poważnych dostaw rządowych. Za te zasługi dzierżawca zakładu - Walenty Duracz został nobilitowany do stanu szlacheckiego.