Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Inwestycje Plany remontów dróg

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Plany remontów dróg Drukuj
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
czwartek, 11 września 2014 08:58

Krynki-remont-ul-Koscielnej-Dlugiej-gmina-brody-starostwo-powiatowe-mObecnie trwa remont ulicy Kościelnej i Długiej w Krynkach, Nowa nawierzchnię z kostki brukowej mają mieszkańcy ul. Młynarskiej w Stykowie. W gminie Brody planowane są w tym roku jeszcze modernizacje pięciu i budowę jednej drogi.

Odbudowana zostanie droga gminna w Rudniku - ul. Górna na długości 664mb. Nawierzchnia drogi oraz pobocza zostały zniszczone podczas nawalnego deszczu. Na to zadanie ogłoszony został przetarg. Na podobnym etapie jest zadanie pod nazwą przebudowa drogi gminnej Adamów ul. Kościelna. Wyremontowane zostaną przepusty a na odcinku 70 m przewidziany jest kanał burzowy. Nad nim, w okolicy Szkoły Podstawowej w Adamowie wybudowany będzie parking z kostki betonowej. Na odcinku 134 mb ułożona zostanie nawierzchnia asfaltowa. Wyłoniony został wykonawca na przebudowę drogi powiatowej Młynek - Budy Brodzkie – (etap I). Zadanie obejmuje roboty rozbiórkowe, roboty ziemne, ułożenie chodnika wraz ze zjazdami z kostki brukowej betonowej, nawierzchni z mieszanki mineralno-bitumicznej na długości ok. 900 mb, budowa i remont przepustów oraz odwodnienia drogi. Koszt inwestycji wynosi ponad 919 tys. zł. Zakończyła się procedura przetargowa dotycząca sporej inwestycji drogowej. Stykow-remont-ulica-Mlynarska-inwestycje-gmina-Brody-wojt-Andrzej-Przygoda-radny-Stanislaw-Wrona-mOdbudowane zostaną ulice Graniczna, Sosnowa w Brodach i Młynku. Długość remontowanych odcinków wynosi ok. 1,6 km. Zadanie zostanie wykonane za blisko 377 tys. zł. Pod koniec września rozpoczną się prace budowlane. W podobnym terminie, sprzęt wjedzie na drogę w Dziurowie koło hydroforni – ulice Spadowa i Źródlana. Wykonane zostanie odwodnienie wraz z przepustami, umocnione zostaną skarpy drogi i pobocza. Ułożona będzie nawierzchnia asfaltowa na długości ok. 750mb. Koszt wykonania zadania to blisko 213 tys. zł.

Gmina Brody planuje jeszcze budowę nowej drogi – w Dziurowie na przedłużeniu ul. Spadowej. Obecnie, sprawa jest na etapie uzgadniania dokumentacji. W bieżącym roku zostanie wykonany trzystumetrowy odcinek o nawierzchni tłuczniowej.

Poprawiony: czwartek, 11 września 2014 09:21
 

Czy wiesz, że...

powst-styczna przestrzeni wieków mieszkańców dzisiejszych Krynek charakteryzowali się postawą patriotyczną? Brali oni czynny udział zarówno w Powstaniu Listopadowym jak i Styczniowym. Wieś była częstym miejscem postojów oddziałów. Serdeczność i pomoc ludności zostały podkreślone w pamiętnikach powstańczych.