Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Inwestycje Są pieniądze na kolejną drogę

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Są pieniądze na kolejną drogę Drukuj
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
środa, 30 lipca 2014 13:10

promesa-droga-wojewoda-swietokrzyski-wojt-andrzej-przygoda-gmina-brody-m28 lipca, wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka – Koruba przekazała wójtowi Brodów Andrzejowi Przygodzie promesę z przeznaczeniem na przebudowę ulicy Granicznej w Brodach. Pomoc w kwocie 200 tys. zł pochodzić będzie ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Z dotacji oraz z budżetu gminy wyremontowana zostanie nawierzchnia o długości ponad 1,6 km.

W bieżącym roku, pierwsza transza ministerialnych pieniędzy przekazana była na modernizację dwóch dróg. Wykonano przebudowę drogi Brody – Osiedle. W trakcie realizacji jest inwestycja na ul Spadowej w Dziurowie. Do drugiej transzy środków, gmina wnioskowała o pomoc w modernizacji trzech dróg: Rudnik przez wieś, ul. Leśnej w Adamowie i ul. Granicznej w Brodach. „W wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych w naszym kraju, ministerstwo zmniejszyło dotacje dla gmin. Z tego powodu otrzymaliśmy środki tylko na jedną z trzech dróg zgłoszonych do modernizacji" – wyjaśnił Andrzej Przygoda – wójt gminy Brody.

Poprawiony: środa, 30 lipca 2014 13:24
 

Czy wiesz, że...

grod2w Lubieni, na jednym ze wzgórz prawdopodobnie istniało kiedyś grodzisko. W 1363 r. wydano prawo lokacji wsi na prawie niemieckim. Zapewne osada rozwijała się bujnie skoro w 1440r. biskup Zbigniew Oleśnicki wystawił przywilej lokacji, na prawie magdeburskim - miasta Lubienia. Z nieznanych przyczyn lokacji nie zrealizowano.