Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Inwestycje Place zabaw i boisko

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Place zabaw i boisko Drukuj
Wpisany przez Mariusz Zawłocki   
wtorek, 30 lipca 2013 11:49

Boisko-Stykow-gmina-Brody-minPrzy wszystkich szkołach w gminie – oprócz małej placówki w Rudniku – są place zabaw dla dzieci. Ukończona została budowa czterech takich obiektów w Brodach, Krynkach, Lipiu i Lubieni. Kolejny plac zabaw wybudowano przy poradni dziecięcej i ośrodku zdrowia w Brodach. W Stykowie powstało nowoczesne boisko z modułów polipropylenowych.

Dodatkowo, w ramach zadania: „Utworzenie strefy rekreacji i sportu dla dzieci i młodzieży w miejscowości Styków, Lipie, Lubienia, Krynki i Brody" ustawiono pięć tablic o historii i atrakcjach turystycznych danego sołectwa. Dla osób korzystających z mobilnego internetu, wydrukowano kod QR z odnośnikiem do strony internetowej, odpowiedniej do tematu tablicy. Łączna wartość zadania wynosi ponad 342 tys. zł, z czego kwota ok. 222,5 tys. zł stanowi dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Budowa placu zabaw przy ośrodku zdrowia jest częścią zadania mającego na celu rozbudowę i remont parkingu przy tej placówce. Oprócz miejsc do parkowania i placu zabaw postawiono tam trzy tablice edukacyjne o historii, przyrodzie gminy Brody oraz o działalności kulturalnej jej mieszkańców. Wyremontowane zostały też schody wejściowe do poradni dziecięcej oraz podjazd dla wózków inwalidzkich. Wartość prac w ramach podpisanej umowy wynosi ponad 155 tys. zł, z czego ponad 101 tys. zł to dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.Zdjęcia:

 

 


 

Tablice edukacyjne:

 

Poprawiony: wtorek, 30 lipca 2013 13:03
 

Czy wiesz, że...

kolo-wodnejuż w XVI wieku na rzece Kamiennej w Krynkach istniała zapora wodna? W1578r. funkcjonowały tu trzy koła wodne napędzające urządzenia hutnicze. Nie jest wykluczone, że  kuźnica realizowała szereg poważnych dostaw rządowych. Za te zasługi dzierżawca zakładu - Walenty Duracz został nobilitowany do stanu szlacheckiego.