Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Strona Główna Gospodarka odpadami Dane do opłaty za śmieci

URZĄD GMINY BRODY

herb-gb
Adres:
ul. Stanisława Staszica 3
27-230 Brody
woj. świętokrzyskie.
Telefon:
(41) 271-12-31
 fax: (41) 271-19-78
więcej
E-mail:
gmina(at)brody.info.pl
Godziny otwarcia:
Pon: 8:00 -16:00
Wt-Pt: 7:15 - 15:15
du
mp

logo-rii-jst-kolor

sip

Dane do opłaty za śmieci PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ernest Kumek, Rajmund Gębura   

Od 2013 roku mieszkańcy gminy Brody składają deklaracje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Z biegiem czasu, mogą zdezaktualizować się niektóre dane takie jak: lista osób zamieszkujących gospodarstwo lub właściciel posesji. Urząd Gminy Brody przypomina, że w takim przypadku należy w ciągu 14 dni przesłać do urzędu korektę deklaracji.

Nowy druk deklaracji można pobrać tutaj. Formularz jest potrzebny także w sytuacji, gdy ktoś chce zgłosić posesję do odbioru śmieci.

Pod pojęciem gospodarstwa domowego należy rozumieć gospodarstwo prowadzone samodzielnie przez jedną osobę lub współnie z innymi osobami zamieszkującymi daną nieruchomość.

Gospodarstwo domowe może być prowadzone przez osoby spokrewnione lub niespokrewnione, pozostające w faktycznym związku, współnie zamieszkujące i gospodarujące. Jeżeli ktoś zamieszkuje lub gospodaruje samodzielnie,osoba taka tworzy odrębne gospodarstwo domowe.

Poprawiony: piątek, 03 kwietnia 2015 07:32
 

Czy wiesz, że...

kapl-dziurkatastrofalna powódż w 1903r. zniszczyła tamę i wszystkie urządzenia fabryczne w Brodach? Jedną z Konsekwencji kataklizmu był rozwój chorób, w tym malarii. Miejscowa legenda głosi, że epidemię powstrzymała interwencja św. Jana Nepomucena, którego figurę umieszczono w kapliczce we wsi Dziurów. Imię świętego nosi jedna z ważniejszych ulic tej miejscowości.